До редакції звернулася мешканка села Михальча Сторожинецького району В.Гончарюк із проханням пояснити чи повертають гроші за страховками Укрдержстраху. “Я застрахувала свою дитину до повноліття і наприкінці 1992 року доньці виповнилося 18 років, – пише в листі жінка. – Страховку донька не забрала. Тепер у районі мені сказали, страховку на дітей не виплачують. Невже пропали гроші?”
Гроші не зникли, заспокоїли в обласній дирекції Національної акціонерної страхової компанії “Оранта”. Це гарантує Закон України від 21 листопада 1996 року “Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України”. Усі колишні страховки СРСР є внутрішнім боргом держави перед людьми, хоча визнано не весь борг, а лише кошти внесені до 2 січня 1992 року в установи Держстраху СРСР, що діяли на території України.
– Правонаступником Укрдержстраху є страхова компанія “Оранта”, тому на нас покладено обов’язок виплачувати кошти, які виділяють із держбюджету, – пояснює Марина ДАНИЩУК, провідний спеціаліст обласної дирекції НАК “Оранта”. – Страхова компанія – посередник між власниками страхових полісів держстраху та державою, яка виплачує компенсації. Щороку Кабмін окремою постановою, яка діє до 25 грудня поточного року, визначає порядок виплати проіндексованих сум страхових внесків, тобто категорію людей, які зможуть отримати гроші. Наступного року буде нова постанова, і порядок виплати компенсацій може змінитися.
Таким чином нинішнього року гроші можуть отримати спадкоємці застрахованих осіб або страхувальників, які померли 2005-2008 років, і не отримували компенсацію попередніх років (постанова Кабінету Міністрів №1 від 09.01.2008 року “Про виплату в 2008 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 року в установу Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України”). 2008 року на виплати з держбюджету передбачено 10 мільйонів гривень. Видають гроші у межах залишку за вкладом, але не більше 500 гривень. Виплата компенсації здійснюється за договорами страхування життя, від нещасного випадку, страхування дітей до повноліття чи до весілля, страхування вихованців дитячих інтернатних закладів тощо.
Нинішнього року фінансування компенсацій за страховими внесками з державного бюджету розпочалося в квітні. В області за два місяці проведено 150 виплат на суму 60 тисяч гривень.
Документи, необхідні для отримання компенсації:
- паспорт або інший документ, який посвідчує особу;
- ідентифікаційний код;
- страховий поліс, а в разі, якщо його загубили, потрібно згадати дату внесення страхової суми;
- свідоцтво про смерть страхувальника або застрахованого.
Марина Карасьова
3-06-2008, 10:42
0
9 378