Туристичні фірми пропонують чимало різноманітних турів до Чехії. Кореспондент „МБ” обрала тур, де пропонували три дні перебування у Празі, відвідування курортного містечка Карлови Вари, а також екскурсію до Дрездена.
У Празі не почуваєшся іноземцем
Незважаючи на те, що тур ми замовили за три тижні наперед, місця в автобусі отримали останні. Як розповіла керівник групи, багато хто замовляв тур ще на початку року. Від Львова до Праги їхати майже 17 годин. Важливо вдало подолати кордон. Нам пощастило і на митниці ми впоралися за дві години. Але керівник групи попередила, щоби жодних зайвих слів митникам не говорили. Одразу на митниці керівник групи зібрала закордонні паспорти і замість них видала ксерокопії: “Так страхуємося, щоби ніхто не залишився у Чехії”, - пояснила дівчина.
У Прагу потрапили о дев’ятій ранку. Після ночі переїзду одразу вирушили на екскурсію Прагою. Але втома зникла, щойно потрапили у стару частину міста. Саме тоді розумієш – це місто має чим вразити. Маленькі закручені вулички - особливість старої Праги. Тут немає високих будинків, немає нових архітектурних будівель на кшталт скляних офісів. Стара частина Праги хоч і відреставрована, але збережена у своєму первозданному вигляді, і це дуже приваблює туристів.
Екскурсоводи у Празі мають свої орієнтири для екскурсійних груп. “Орієнтуйтеся на червону парасольку”, – оголосила наш екскурсовод. Спочатку виглядало дивно, коли вулицею йде людина з піднятою вгору закритою парасолькою, але потім таких “диваків” побачили чимало. Саме так можна орієнтуватися серед натовпу туристів.
Багато хто в Чехії розуміє російську мову, завдяки цьому тут не почуваєшся іноземцем.
У Карлових Варах п’ють воду і купаються у термальному басейні
Далі всі охочі могли самостійно гуляти Прагою. Також запропонували прогулянки на кораблі Влтавою, така екскурсія коштувала 30 євро.
Наступного дня – екскурсія у замок Штенберга (найдревніший аристократичний рід Чехії). Екскурсія теж не безкоштовна – 15 євро. Замків у Чехії є кілька десятків і оглянути їх за тиждень неможливо. Замок Штенберга справляє враження своїм інтер’єром, але найбільше туристів цікавить те, що половина замку відведена під музеї, а в іншій половині мешкає 86-річний граф Штенберг разом із дружиною.
Наступна поїздка – до Карлових Вар коштувала 35 євро. Це невелике курортне місто, тому екскурсія тут триває не довше години. А далі впродовж трьох годин можна самостійно гуляти Карловими Варами. Головна особливість курорту - термальні джерела, які вважаються цілющими. На території міста знаходиться сім термальних джерел з різною температурою (30-75° С) та присмаком заліза, йоду, соди. Термальні джерела всім доступні, тому люди, які ходять вулицею і п’ють зі спеціальних глечиків корисну воду, - звична картина.
Також у Карлових Варах пропонують скупатися у термальному басейні, температура якого цілорічно – 28 градусів тепла. Знаходиться басейн на горі над містом, тому там не лише можна плавати, а й споглядати краєвиди Карлових Вар.
У Дрездені найцінніше – картинна галерея
Остання пропозиція туру - екскурсія до Дрездена (Німеччина). Тут керівник групи одразу віддала закордонні паспорти, бо без них можуть і заарештувати. А ще попередила, що палити у громадських місцях суворо заборонено, за це гарантовано штраф.
У Дрездені екскурсію проводять лише у центральній частині. Усі архітектурні витвори міста у часи Другої світової війни були зруйновані, але німці відновили все за оригіналами.
У вільний час туристам радять оглянути найвідоміше місце в Дрездені – картинну галерею, де зберігаються витвори багатьох відомих митців, а також картина “Сікстинська Мадонна” Рафаєля. Квиток у галерею коштує сім євро. Додатково можна відвідати музей зброї, який сподобається навіть тим, хто нею не захоплюється.
Загалом у Дрездені цілий комплекс музеїв – музей фарфору, королівська скарбниця, музей точних наук, картинна галерея, музей зброї. Щоби їх оглянути потрібно майже цілий день, для цього навіть пропонують денний квиток – за 12 євро можна відвідати усі музеї. У нас, на жаль, не було на це часу.
Поїздка додому закінчилася тим, що довелося довго простояти на кордоні. Польські митники надзвичайно повільно пропускали туристичні автобуси, тож тут ми простояли сім годин. І замість того, щоби повернутися до Львова о 9.00, були на місці аж о 14.00. Як наслідок, багато хто запізнився на потяги і автобуси. Щоправда, за затримку на кордоні туристична фірма відповідальності не несе. Але працівники фірми намагалися забронювати місця на найближчі рейси потягів.
Скільки коштує
Ціна туру до Чехії залежить від того, коли ви його замовите. Якщо замовити тур за чотири тижні наперед він обійдеться у 160 євро, менше, ніж за три тижні – 170 євро. Дорожчим буде тур у святкові дні, наприклад, на Великдень, травневі свята тощо.
До вартості туру входить проживання в готелі зі сніданком та екскурсії Прагою. А ось екскурсії до Карлових Вар, катання на кораблі річкою Влатава тощо – за додаткову оплату. Тому із собою потрібно мати ще 150 євро. Також доведеться заплатити консульський збір за відкриття візи до Чехії – це обійдеться у 35 євро. Отож подорож Чехією обідеться у 350-400 євро.
Надмірного клопоту з оформлення документів немає. Головне – оплатити вартість туру (приблизно 200 євро) та подати закордонний паспорт, віднедавна для відкриття візи також потрібна довідка про доходи. Менеджери з туризму стверджують, що навіть за мінімальної зарплати до Чехії відкривають візу, але більш довірливо все-таки ставляться до тих, у кого зарплата становить 1,5-2 тисячі гривень.
Спеціально їздити до посольства для відкриття візи не потрібно, всім займається туристична фірма. Чернівецькі фірми – це переважно посередники між львівськими турфірмами, які й організовують тур. Тож власним ходом доведеться добиратися до Львова, звідки й вирушають у Чехію.
Особливості подорожі
– Незважаючи на те, що Чехія – країна шенгенської зони, тут основна валюта крони, а не євро. Євро обіцяють ввести за чотири роки. А поки що в обмінниках пропонують за євро приблизно 28 крон, за долар – 15 крон. “Обмінники” працюють за своєю схемою. Одні пропонують міняти гроші без комісії, інші – беруть за це значні відсотки, які іноді сягають 30 відсотків від суми. Тому перш, ніж міняти гроші, потрібно поцікавитися у керівника групи чи екскурсовода, чи братимуть в обміннику відсотки.
– Обідати та вечеряти доводиться за власні кошти. В середньому обід коштуватиме 8-10 євро. Але у Чехії досить великі порції, тому їх спокійно можна ділити на дві особи.
– Квитки на громадський транспорт у Чехії однакові як для метро, так і для трамваю, автобусу. Відмінність лише у кількості зупинок. Квиток на вісім зупинок коштує 26 крон, на 6 зупинок – вже 17 крон. У метро достатньо на вході пробити квиток у спеціальному апараті і вільно заходити, турникетів немає. Але якщо у метро без квитка “заловить” контролер штраф – понад 500 крон.
– Найбільше Чехія славиться пивом. Це один з найдешевших товарів. Для прикладу, якщо “Орбіт” коштує 10 крон, 1,5 літра мінеральної води – 14 крон, то пиво від 9 до 20 крон.
Що подивитися у Празі
Історичним центром празького Старого Міста є Староместська площа. Нині площа перетворилася у пішохідну зону, де туристам пропонують сувеніри у магазинчиках, які тут на кожному кроці, а ще – покататися старою площею у справжній кареті. На площі є чимало кав’ярень з літніми майданчиками. Щоправда, посмакувати кавою чи чеським пивом у них значно дорожче, ніж за кілька кроків від центру.
На площі знаходиться Старомістська ратуша, відома своїми курантами, або годинником алхіміка. Щогодини під дзвін Смерті у віконечках над годинником з’являється процесія апостолів. Годинник був встановлений 500 років тому і досі працює. За легендою, астронома Карлового університета магістра Гануша, який створив годинник, осліпили, щоби він не зміг повторити свого шедевру.
– Відоме місце у Празі Карловий міст. Його спорудження почалося ще в 14 столітті. В 17 столітті міст почали прикрашати скульптурами, кількість яких сягнула 30. Тож міст перетворився в художню галерею під відкритим небом.
– За 150 крон (приблизно 5 євро) можна відвідати телевізійну вишку. Це найвища споруда Праги – висота 216 метрів. Тож з вишки відкривається чудовий краєвид Праги.
– У “Пражському Кремлі” засідає парламент та працює Президент Чеської республіки. Приміщення можна вільно оглянути з усіх боків і погуляти у дворі. Серед охорони – лише караул, який змінюється щогодини і це ще одна принада для туристів.
Людмила Осадчук
30-05-2008, 10:21
0
4 625