Мешканець Коровії Іван Боянецький уже декілька років намагається навчити власників багатих особняків в районі „Кварцу” збирати і вивозити сміття. Він навіть два місяці сплачував із власної кишені за вивезення сміття всього мікрорайону.
- Я багато років працював за кордоном, моряком ходив у плавання, бачив, як живуть люди у багатьох країнах, як дбають про чистоту та порядок, – розповів „МБ” Іван Боянецький. – А в нас діють по-іншому: у власній хаті і на подвір’ї – краса, а те, що за порогом і воротами, нікого не цікавить. Люди, по суті, знищують майбутнє своїх дітей та онуків і навіть не замислюються над цим. Я намагаюся пояснити своїм сусідам наслідки їхніх дій, а вони ображаються на мене, мовляв, тобі що, найбільше треба.
Іван Георгійович мешкає у сучасному котеджному мікрорайоні, який виник за декілька останніх років за заводом “Кварц” на землях села Коровія. За високими мурами тут височіють справжні царські хороми за сотні тисяч доларів.
„Сміття у мішках викидають із вікон автомобілів”
- Добре, що люди зараз стали жити краще: будують великі особняки, роблять євроремонти, але погано, що відходи виносять вночі подалі від свого помешкання і підпалюють, – скаржиться чоловік. – Спалюють сміття і на подвір’ї колишнього побуткомбінату. Інколи вранці неможливо вийти на вулицю – можна задихнутися від диму. Я неодноразово намагався переконати мешканців, що всі залишки треба вивозити на сміттєзвалище, та марно. З цього приводу навіть звертався до санепідемстанції – теж жодних результатів. За моєю пропозицією, три роки тому неподалік центральної дороги заасфальтували майданчик на три контейнери для збору сміття, зробили огорожу. Залишилися кошти від газифікації мікрорайону, отож було вирішено використати їх для цієї справи. Спершу “Альтфатер” запропонував для експерименту поставити один контейнер, а пізніше – ще два. Я особисто уклав договір з цією організацією, взявши на себе відповідальність за сплату послуг. Потрібно було визначити людину, яка збирала би з кожного подвір’я по гривні-дві. На словах мешканці чотирьох вулиць, які зносили сюди сміття, нібито були згідні, але конкретно допомогти ніхто не взявся. Два місяці я платив зі своєї кишені по 38 гривень за вивезення сміття, у мене навіть збереглися квитанції. Зрештою, довелося розірвати договір із “Альтфатером”. Хоча ще дуже довго після того, як забрали контейнер, люди зносили сміття на майданчик і залишали тут. Ось так моє починання і заглохло. Тепер сміття у мішках можна побачити вздовж дороги, інколи викидають через вікно машини, навіть не зупиняючись. Тому я знову хочу повернутися до встановлення контейнерів. Якби вони були, тоді, можливо, сміття зносили би сюди, а не спалювали і не викидали, куди попало.
„Особняки по 200-300 тисяч доларів, а кілька гривень шкода”
- Три роки поспіль я боровся зі стихійним сміттєзвалищем, яке створювали мешканці особняків на майданчику, що навпроти моєї майстерні “Автосервіс”, – розповідає власник Юрій Іванович. – Декілька разів вивозили КАМАЗами на сміттєзвалище. Та вже через деякий час виростала нова гора. Зрешто, ми таки домоглися, що зараз туди не зносять непотріб. Але сміття є дуже великою проблемою для нашого мікрорайону. Мають такі особняки по 200-300 тисяч доларів, а заплатити декілька гривень на місяць не хочуть.
- Сміття мешканці котеджного містечка, що за “Кварцом”, звозять до Чернівців, – каже начальник підприємства “Санітарія” Григорій ЛУПАЙ. – Наше комунальне підприємство саме обслуговує найближчі до них вулиці – Південно-Кільцеву і бульвар Героїв Сталінграду. Тому неодноразово доводилося вранці спостерігати, як до контейнерів під’їжджають легкові автомобілі і вивантажують величезні мішки зі сміттям. Можуть скинути їх навіть на майданчиках між багатоповерхівками. Про це мені неодноразово повідомляли двірники. Отож нам доводиться платити і за вивезення сміття власників особняків. Не знаю, як вирішити цю проблему.
Надія Будна
29-05-2008, 11:30
0
2 437