- Дартс – це спортивна гра, - вважає директор клубу “Darts”, тренер чоловічої команди з дартсу Лариса БИСТРОВА. – Хоча вона й не включена до програми олімпійських ігор, бо спортсмени тут не проходять допінг-контролю. Але у світі часто відбуваються чемпіонати, змагання з дартсу. Замість того, щоби люди просто прийшли до бару випити пива, вони можуть ще й покидати дротики, порухатися, спалити зайві калорії. Наш клуб існує вже вісім років і за цей час у нас тут всі стали, як одна сім’я – разом їздять на природу, деякі навіть одружилися і мають дітей. До нас приходить різноманітна публіка – від 18 до 65 років - лікарі, продавці з “Калинки”, студенти. Є навіть один професор, який приходить мало не щовечора. Він почав навідуватися сюди, коли його внучці було ще три роки, а зараз вона – доросла дівчина. Навіть якщо ви тут нікого не знаєте, можете прийти випити пива і подивитися, як грають інші. Якщо вам захочеться спробувати покидати дротики, я навчу правил гри в дартс.
Головне – сконцентруватися на мішені
У кутку клубу стоїть електронний дартс-апарат, який коштує майже півтори тисячі євро. На відстані 237 сантиметрів від нього – чорна лінія, за яку ви не повинні заступати під час метання дротиків. Якщо хочете, щоби апарат підраховував ваші очки, вкиньте у нього 50 копійок. Вам видають дротики – у кожного відвідувача клубу є свої (тобто закріплені лише за ним) стрілки. Ви обираєте гру (адже існує майже 30 видів гри дартс), складність і приступаєте. За вами спостерігають відвідувачі (вони сидять в іншому кутку за дерев’яними столиками). Не треба метати з усієї сили – дротики неважкі (в електронному дартсі вони виготовлені з пластику), а відстань не така вже й велика, тож справа не в силі. Кореспонденту “МБ” дозволили спробувати (до речі, вперше в житті) покидати дротики. Тож з власного досвіду можемо сказати: у дартсі головне – правильно себе налаштувати. Відкинути всі зайві думки, сконцентруватися лише на мішені. Тоді у вас обов’язково вийде (за третім разом я набрала 70 очків!).
Електронний дартс - безпечний
- Існує класичний та електронний дартс, - продовжує Лариса Андріївна. – У класичному грають металічними стрілками, мішень дерев’яна, він справді небезпечний, тож на відстані трьох метрів від мішені під час гри нікого не має бути. В електронному варіанті гри стріли легенькі (від семи до 13 грамів), виготовлені з пластику, тож травмуватися ними дуже важко. Кожен собі обирає стрілки. Деякі люблять сильно кидати, тож для них ми замовляємо важчі стрілки. Вчаться по-різному – хтось відразу схоплює, інший роками вчиться. Головне – бажання вчитися. Єдине, чого не можу добитися – це щоби кидали легко.
Кілька слів про облаштування гри: мішень являє собою коло діаметром майже півметра, розділене на 20 секторів, що звужуються до центру. Центр мішені називається bull (з англ. – “бик”) – потрапляння в нього приносить 50 очків, кільце, яке обрамлює “бичаче око”, дає 25 очків. Навпроти кожного сектору позначено його номінальну вартість. “Найдорожчий” сектор – 20, він розташований вертикально, найменший – “1”. У цій грі “прбуткові” сектори знаходяться поряд із малозначними. Цікаво, що центр дартс-мішені – не найкраще місце для попадання. Є ще лінії подвоєння (смуга, яка обрамлює мішень із зовнішнього боку) і потроєння (внутрішнє кільце). Таким чином, потрапляючи в потроєння сектора “20”, гравець отримує 60 очків, тоді як потрапляння в центр приносить лише 50 очків. Максимальна кількість очків, яку можна набрати у дартсі – 180 – це якщо тричі поцілити у потроєння сектору 20.
- Сенс гри дартс – об’єднання людей за інтересами, - вважає Лариса Бистрова. – Я дуже вдячна своєму чоловікові Володимиру за те, що він заснував цей клуб. У дартс грає навіть наша донька – вона, до речі, на змаганнях із дартсу зайняла перше місце, коли була на … дев’ятому місяці вагітності!
Правила точного попадання в мішень
1. Ніколи не плутайте дротик із ядром для метання. Тому не заносьте руку далеко назад і не надавайте прискорення дротика за допомогою корпуса. Це призведе лише до дірок у стіні, а не в мішені.
2. Головне – твердо стояти на ногах. При правильній стійці кисть, лікоть, плече, стегно і стопа повинні знаходитися на одній лінії. Якщо ви правша, поверніться правим боком до мішені і перенесіть вагу тіла на праву ногу. Тоді, трохи нахилившись вперед, виберіть для себе найзручнішу стійку. До речі, відстань від мішені до “вогняної межі” має становити рівно 237 сантиметрів.
3. Дротик тримайте двома або трьома пальцями за металічну частину, так, щоби його вістря дивилося точно в ціль. Кидайте від плеча, рухаючи лише кістю, наче кидаєте баскетбольний м’яч у корзину.
4. Виймаючи дротики з мішені для електронного дартсу, повертайте їх за часовою стрілкою – так ваша мішень послужить значно довше.
5. Базову техніку краще відпрацьовувати на кидках у центр. Це допомагає вибрати оптимальну манеру кидка. Позитивно налаштуватися на гру вам допоможе переконання: “Вигравши, я отримую все. Програвши, я не втрачаю нічого.”
Галина Марків
27-05-2008, 10:33
0
4 310