Понад 50 мешканців Садгори 19 травня на розі вулиць Каштанової та Заводської протестували проти будівництва бетонного заводу, який буде знаходитися на відстані 100-150 метрів від їхніх осель. За словами мешканців, раніше тут росли дерева і травичка, стояли копиці сіна, а зараз затишна місцина перетворилася на катакомби: все перерито, працюють трактори, а пилюкою від цементу дихають майже тисяча мешканців навколишніх будинків, у тому числі і діти, яких в цьому районі дуже багато.
- Спочатку почали зрубувати дерева, - розповідає мешканка вулиці Каштанової Світлана КОСТЮК (на фото). – Ми думали, що тут хочуть навести порядок, а виявилося, що будують бетонний вузол. Дізнавшись про це, ми 12 травня подали скаргу голові Садгірської райради з понад 200 підписами мешканців. А тепер вирішили, що годі терпіти. Тут така краса була! А тепер погляньте, що робиться. Пилюка від цементу осідає на наші грядки, потрапляє у легені. А тут майже в кожному будинку – малі діти. Нашої згоди на будівництво ніхто не питав. Люди не будуть терпіти і власники заводу звідси підуть.
Садгірчани протестують і проти вишки з чотирма антенами мобільного зв’язку, яка рік тому встановлена біля будівлі шляхо-ремонтного управління, що на вулиці Каштановій. Люди стверджують, що від часу встановлення вишки їхнє здоров’я погіршилося.
Бетонний завод належить чернівецькій фірмі “Граніт development". На мітинг з’явився заступник директора фірми Віктор Загарюк. Він пообіцяв, що директор незабаром з’явиться з усіма належними документами. Проте потім виявилося, що той у відрядженні.
- Поки що не будемо будувати, а там директор буде вирішувати, що робити. Якщо треба, то підемо звідси, - відповів Віктор Загарюк. – Але це неправда, що ми працюємо в три зміни – робітники сидять тут найдовше до 18.00. Раніше тут була заправка і величезні купи сміття, тож нічого ми тут не понівечили. Щодо пилюки від цементу, то в нас високоякісні фільтри і пилюки вони не пропускають.
- Фірма не має дозволу на проведення жодних робіт – ні земляних, ні будівельних. Тому їй заборонено проводити подальші роботи, доки не отримають дозвіл, - зазначив голова Садгірської райради Юрій БУРЕГА. - Крім того, власники заводу мають погодити все з людьми. Щодо вишки, то будемо розбиратися.
Хтось із мешканців Садгори вірить, що завод припинять будувати, інші налаштовані скептично: мовляв, стільки грошей вже сюди вкладено, хто вже звідси вступиться. Але кажуть, що вони просто не пустять машини і не дадуть будувати завод. (Галина МАРКІВ)
22-05-2008, 10:52
0
2 341