За словами людей, після дощу вишні, черешні, абрикоси, груші, сливи виглядали так, наче їх полили окропом. А земля вкрилася сухим жовтим листям.
- Не пригадую такого випадку, щоби на дереві не залишилося жодної квітки, - каже мешканка Роші Людмила ТОЛСТІКОВА. – Дерева пишно цвіли, а потім пішов дощ із невеликим градом. Після дощу дерева почорніли, листя наче обпалилося, вкрилося дірками і зів’яло. Гляньте на ці дерева - увесь цвіт сухий! Усе знищилось. Попередні роки траплялося, що пропадав цвіт, але не масово на всіх деревах. А чому так? Ми не знаємо.
Гине моя улюблена слива “Анна-Шпек”. Це досить дорогий сорт. Окрасою саду була велика розкішна черешня! Я збирала такий урожай, що й на продаж вистачало, і безпритульним дітям відносила, і вдома закривала на зиму. Хочеться плакати.
Обпалені дерева по всій Роші. Як нам захистити наші дерева?
- Доглядаєш дерева, сподіваєшся на врожай, а за кілька хвилин руйнується усе, - бідкається мешканець Роші Михайло ЧЕРКЕЗ. - Жодної квіточки цвіту нема! Усе знищилося! Я вже спилив три обпалені груші. Найстрашніше те, що ми не знаємо причини.
– Гляньте на мій улюблений персик, - підтримує розмову Ольга ІВАНЧАК. - На нього немов окріп вилили: листя червоне, сухе і скручене. Таке враження, що прийшла осінь. До речі, після дощу земля була вкрита жовтим опалим листям.
- У Кіцманському районі дощ також знищив дерева, - каже мешканка Шипинців Орися ГОРТОЛОЙ. – У мене вдома ростуть вишні, горіхи, черешні, абрикоси… Увесь цвіт і листя повсихав. Я зрізала три яблуні. У сусідів абрикоса аж коричневою стала. Боляче дивитися на дерева.
Коментарі
Марія ВИКЛЮК, директор Ботанічного саду ЧНУ:
- Вишні, черешні, яблука, груші, персики належать до родини розоцвітих. Для таких дерев є небезпечною висока волога і зміна погоди – дощ, холод, тепло. Відбувається буріння листя, воно в’яне. Висока вологість і перепади температури призводять до грибкових захворювань, опіків. Захисту дерева від такої погоди не піддаються. Люди дуже часто плутають звичайний дощ із кислотним. Кислотний дощ випадає тоді, коли в повітрі накопичилася певна речовина, розчинилася у воді і випала разом із дощем. Зараз пиляться хвойні породи. Пилок випадає з дощем. Після дощу ми бачимо жовті калюжі, листя, дерева. Це забарвлення від пилку, але про кислотний дощ говорити не варто.
Володимир ГУНЧАК, начальник Державної інспекції захисту рослин в області:
- Причини такої ситуації можуть бути різні. Міг піти краплистий дощ і оббити цвіт і листя дерев. Цвітіння дерев могло підійти до завершення, а тому цвіт обпав від дощу. У такому випадку важливо, чи встигли зав’язатися плоди. Також треба оглянути дірочки на листі і дізнатися, чи вони з’явилися від граду чи від шкідників. Наші спеціалісти оглянуть дерева і лише після цього зможуть пояснити людям, що трапилося.
Ситуація є прикрою, адже люди залишаться без врожаю. А від поганої погоди дерева захистиш хіба що чарівними парасольками.
22-05-2008, 10:25
0
7 088