Подорожчає проїзд у тролейбусах і маршрутках

у номері / суспільство
2 407
0
Найближчим часом у Чернівцях подорожчає проїзд у громадському транспорті. Проект відповідного рішення міськвиконкому оприлюднено для обговорення.

Планують підвищити ціни на 25-50 копійок. При цьому вартість проїзду всіма маршрутками буде однаковою, тоді як нині (залежно від довжини маршруту) квиток коштує 1,75 або 2,0 гривні.

Проїзні коштуватимуть 60 гривень (для студентів – 35 гривень, для учнів – 17,5).
Перевізники аргументують підвищення традиційно – подорожчанням пального на 40 відсотків, підвищенням цін на запчастини на 100 відсотків, зростанням мінімальної зарплати.

– Нинішні тарифи не відшкодовують перевізникам витрати, – розповів директор комунального підприємства "Міський центр організації пасажирських перевезень" Ігор КОЖУЛЕНКО. – Ось вони й звернулися з поданням про підвищення тарифів.

– Усе так подорожчало, що іншого виходу немає, – каже директор підприємства "Буковина-Транс-Екіпаж" Олександр ДРАПАТИЙ. – Можливий інший крок – якщо перевізникам відпускатимуть пальне за нижчою ціною. Але на таке не розраховуємо. Отож треба підвищувати вартість проїзду.

Інші перевізники кажуть, що вже півроку працюють у збиток – наведені у рішенні розрахунки робили у січні-лютому і вже є застарілими. Тобто навіть 2,5 за проїзд не дозволить оновлювати рухомий склад. Кажуть, що для цього квиток повинен коштувати щонайменше три гривні. При цьому про покращення якості не йдеться – перевізники лише мріють працювати не у збиток і вчасно розраховуватися за пальне, запчастини і виплачувати зарплату.

Для населення подорожчання буде відчутним. Найбільше подорожчає проїзд у маршрутках, які тепер коштують 1,75 гривень – аж на 75 копійок.

– У моїй родині ми з чоловіком і син вранці і ввечері користуємося тролейбусом, – розповіла чернівчанка Галина. – Тож за місяць лише в робочі дні витрачаємо на проїзд щонайменше 120 гривень. Тепер витрати зростуть гривень на 30-40.

Якщо родина користується маршрутками, то витрати збільшаться на 60-90 гривень і це лише на проїзд на роботу і назад.
Згідно з процедурою, виконком має ухвалити рішення через місяць після оприлюднення проекту, тобто проїзд подорожчає наприкінці липня – на початку серпня.

Нагадаємо, востаннє тарифи на проїзд у Чернівцях зросли шостого травня 2010 року.

Як зміняться ціни на проїзд у тролейбусах і маршрутках
Ігор ДОВГАНЬ

Транспорт Нинішній тариф (грн) Після подорожчання (грн)
Тролейбус 1,0 1,25
Автобус 1,5 1,75
Маршрутки 1,75-2,0 2,5
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

17:19
«Він любив свою країну і робив усе для її перемоги»: історія загиблого Героя Івана Лунева
17:00
Вибираємо мінітрактор: на що звернути увагу перед покупкою*
реклама
16:59
Захисника з Буковини посмертно відзначили високою державною нагородою
16:43
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
16:37
В Україні продовжує дешевшати молоко: що буде з його вартістю далі
16:19
Сім дешевих гаджетів, які допоможуть вам економити сотні гривень на продуктах
15:58
Україна та США вперше детально обговорили угоди про копалини
15:43
СБУ назвала імена генералів РФ, які наказали вдарити Іскандером по драмтеатру у Чернігові

Колонка

Читають Коментують
У Чернівцях під час ремонтних робіт у кав’ярні виявили автентичний фасад
19 675
Депутатка Чернівців заявила, що хтось дав вказівку на знищення Калинівського ринку
5 769
30 березня: церковне свято сьогодні, особливі прикмети дня і чого не можна робити
4 365
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
4 242
Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
3 954
У Чернівцях відбувся всеукраїнський освітянський форум
3 912
На зупинку на Калинівському ринку витратять майже три мільйони
3 884
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
3 506
У Покровську загинув військовослужбовець Чернівецького обласного ТЦК
3 360
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
2 420

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм