Трьох приміщень на вулицях Франка, Ончула та проспекті Незалежності загальною площею 314 кв. м позбудеться обласний Будинок вчителя. На сесії дев’ятого червня депутати облради ліквідували установу. Її функції передали центру "Юність Буковини". Тож тепер для 345 учасників (серед них 152 дітей) 18 колективів художньої самодіяльності мають знайти місце для занять в і так насиченій гуртками "Юності Буковини".
Закрили, бо грошей на утримання немаєАргументом влади на користь ліквідації Будинку вчителя стало "неефективне витрачання коштів". В обгрунтуванні до рішення сесії облради зазначено, що витрати на одного працівника установи становлять 3,7 тисячі гривень на місяць за штатної кількості персоналу 4,5 одиниці. А на виплату зарплати витрачають 73 відсотки від загального обсягу видатків. Вартість оренди приміщень обходиться обласному бюджету в 14,2 тисячі гривень на рік. Цього року на утримання установи мали виділити 201 тисячу гривень.
– Маємо три кімнати. Подивіться, скільки дипломів і грамот. Будинок вчителя існує півстоліття, – говорить директор Будинку вчителя Ольга РУЗИНСЬКА і проводить у приміщення на вулиці Ончула, 4. – Маємо усі умови. Не розумію, для чого забирають приміщення. Тут був склад, щури бігали. А нині нормальні умови для школярів. "Юність Буковини" нас не влаштовує, адже там ніде займатися.
Директор обурюється: в обгрунтуванні про ліквідацію закладу припустилися помилки. У Будинку вчителя працюють не 4,5 одиниці персоналу, а 11 осіб. Отримують на руки у середньому 1,5 тисячі гривень зарплатні.
– З бюджету на утримання нашої установи іде 16 тисяч гривень на місяць. Цього року планували отримати 86 тисяч гривень від платних послуг, – додає Ольга Рузинська. – Цими коштами розраховуємося за енергоносії, сплачуємо комунальні послуги, платимо зарплату керівникам самоокупних гуртків, покращуємо матеріальну базу.
"Головне, щоби не відкрили ресторан"Керівник студії образотворчого мистецтва Юрій СОПКО вже почав спаковувати власні речі з двох кімнат, що на
Франка, 11.
– Студія працює у цих приміщеннях вже років 20, – каже керівник. – У групах – по 23 осіб. Наплив великий – уже нікуди садити.
Чернівчанка Ольга БОМПА вперше привела шестирічну донечку до студії образотворчого мистецтва.
– Хотіла записати Настю у студію. Дитина хоче малювати. Коли дізналася, що приміщення у студії забирають, розчарувалася, – каже жінка. – Будемо шукати іншу студію.
У "Юності Буковини" запевняють, що приміщення для занять 18 гуртків знайдуть. Нині тут займається приблизно 1,8 тисячі дітей у 75 гуртках.
– Поки що питання відкрите, – говорить директор центру естетичного виховання "Юність Буковини" Лада КАСЬЯНЧУК. – Треба подивитися, скільки вихованців займається у Будинку вчителя та на яких умовах. Головне, щоби були діти. Гуртки матимуть можливість займатися у вільні години.
– Головне, щоб у звільнених приміщеннях не відкрили ресторан, – каже мешканка вулиці Ончула, 6, Марія ВЕНГРИНЮК. – У нашому будинку на другому поверсі вже хотіли відкрити ресторан.
Ольга ГНІДАН
20-06-2011, 10:03
0
2 344