RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У Чернівцях нова мода: щонеділі цінителі гострих відчуттів грають у… війну. З реальними копіями гранатометів, снайперських гвинтівок, протипіхотних мін та автоматів із найсучаснішим тюнінгом. Звуки від вибухів, дим – усе, як на війні. Несправжні лише "кулі" – пластмасові. "Воюють" у буковинських лісах, на територіях закинутих підприємств.

Страйкбол об’єднує понад сотню чернівчан


Називається це хобі страйкболом та об’єднує понад сотню чернівчан. Серед них – правоохоронці, викладачі ЧНУ, студенти, чиновники, домогосподарки. Вони об’єднані у п’ять команд.

– Наймолодшому з нас – 18 років, – розповідає один з організаторів, який працює викладачем кафедри маркетингу економічного факультету ЧНУ, Артем Сурнін. – Найстаршому, колишньому військовому – 60. Є і жінки, які ні в чому не поступаються чоловікам. В Україні страйкбол поширений ще з 2003 року, на Буковині – другий рік.

Страйкбол – це не пейнтбол. Це максимально наближена форма імітації бойових дій.

Зброя – реальні копії військової техніки. Принцип дії: стріляє ця зброя на основі електропневматичного принципу пластмасовими кульками діаметром 6 мм. Скорострільність – 400-700 кульок на хвилину.

Новомодне хобі – недешеве, якщо купувати гвинтівки та кулемети. Тому більшість бере їх напрокат.

– Для участі у грі потрібен одяг, який не прилягає до тіла (бажано камуфляжний). В іншому разі можуть бути больові відчуття під час потрапляння пластмасових кульок, – каже Артем. – Потрапляння кульок нагадує легкий удар резинкою-"угоркою". Хоча дехто спочатку хвилюється. Пригадую чоловіка, який прийшов на гру у трьох светрах, зверху – бушлат. За півгодини він вже бігав в одній футболці. І отримав свою "кулю" з посмішкою. Крові на нашій "війні" не буває.

Гра триває 4-5 годин

Є у страйкболістів власний сленг. Наприклад, людей, одягнутих не по формі (кросівки замість берців тощо), називають "покемонами". "Мертв’як" – спеціально відведене місце, де перепочивають впродовж 10-15 хвилин "вбиті" (згодом вони "оживають" і повертаються до бою). Є й малоприємне звання "Дункан Макклауд" (Дункан Макклауд – безсмертний герой телесеріалу "Горець"). Ним нагороджують гравця, який після того, як отримав "кулю", не піднімає руку на знак того, що його "вбили".

– Трапляється, що гравець ненавмисно не зізнається, що його "вбили": так "заграється", що відключається, не помітивши влучання. Гра так захоплює, що трапляються і курйози. Якось, пригадую, один з учасників так захопився, що переплутав і перестріляв своїх. Кумедних моментів не бракує. Це лише додає гарного настрою. Якось готували територію до бою, людина пішла в ангар встановлювати натяжні протипіхотні міни. Раптом – вибух, відповідна до ситуації репліка, ще один вибух, знову репліка… Чоловік забув про те, де поклав міни і сам на них "підірвався".

Страйкбол, за словами Артема, – чудовий засіб для зняття стресу після робочого тижня.

– Людина забуває, що це гра, і з головою поринає в неї. Ми повністю відключаємося від зовнішнього світу: жодних мобільних телефонів, лише рація. Є командир, штурмовики, снайпери – усе, як на війні. Падаємо у траву, ховаємось, очікуємо… Інколи кричимо, коли нападаємо. Є безліч сценаріїв: "Стінка на стінку", "Захист території", "Супровід віп-персони". Особливо популярний сценарій, який використовують під час корпоративу: "Вбий шефа! І тобі за це нічого не буде!" Нині є тенденція: керівники вважають, що активний відпочинок – набагато цікавіша форма для корпоративу, ніж традиційне застілля з алкоголем. Зазначають, що мікроклімат у колективі покращується після того, як підлеглі добряче постріляють у шефа.

Після закінчення гри, яка триває 4-5 годин, емоції переповнюють, і це почуття триває хвилин сорок.

– Нас іноді запитують, навіщо граємо. Розумієте, чоловік, за своєю суттю, – дитина, лише велика. У дитинстві хлопчаки граються пістолетиками і машинками. З роками іграшки залишаються ті самі – лише машинки стають великі та дорогі. А ось для тих, у кого не зникло бажання погратися зброєю, випробувати себе, існує страйкбол – гра для дорослих, які не відмовляються від своїх дитячих мрій. 
Юлія Боднарюк
13-06-2011, 15:40
Коментарів 0 Переглядів 2 166

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.