Складно уявити сучасні будівлі без дахових вікон. Вони роблять приміщення комфортним, світлим та просторим. Нині їх можна відчиняти ще й за допомогою дистанційного пульта. Про переваги та недоліки мансардних вікон "МБ" розповів торговий представник фірми-виробника вікон Олександр ТЕРЛЕЦЬКИЙ.
Пропускають на половину більше світла– Під час облаштування мансарди слід пам’ятати, що приміщення повинно бути добре освітленим, – каже Олександр. – Дахові вікна ідеально підходять для мансарди. Завдяки розташуванню у площині даху ці вікна пропускають на 30-40 відсотків більше світла і тепла, ніж вертикальні фасадні. Особливо помітна різниця в освітленні, порівняно з торцевим вікном: зникають темні похмурі ніші під похилою стелею, а інтер’єр буквально грає новим світлом. У такій мансарді вдалими будуть будь-які приміщення: від бібліотеки і спальні до дитячої та більярдної. Крім того, за допомогою мансардного вікна можна додатково освітити ті куточки мансарди, в яких традиційно панує електричне світло: коридори, холи, сходи.
– При використанні мансардних вікон стіни залишаються вільними для розташування меблів. Вікна відчиняються за допомогою верхньої ручки, тому меблі (наприклад, стіл) можуть розташовуватися просто під вікном, – додав Олександр.
Представник виробника каже, що найнадійніші вікна – із сосни, євробрусу та клену. "Більшість вікон – дерев’яні, покриті чотирма шарами спеціальної фарби, – каже Олександр. – Такі вікна ідеально підходять для кухонь, ванної чи туалету. Крім того, є й металопластикові вікна з ПВХ-профілю. Їх добре облаштовувати в "агресивному" вологому середовищі – у басейнах, лазнях".
Економніші за вертикальні вікнаВиробник вікон наголошує на міцності мансардних вікон. "Їх неможливо розбити, скажімо, градом: усі склопакети виготовлені із зовнішнього гартованого скла", – додав Олександр.
Обираючи кількість вікон, Олександр Терлецький радить звернути увагу на те, що площа скління повинна становити не менше 10 відсотків від площі мансарди. "У разі дотримання цього правила освітлення приміщення буде оптимальним. Багато чого залежить від призначення кімнати. Якщо в кухні або спальні достатньо одного-двох вікон середнього розміру, то дитяча або вітальня краще виглядатимуть із вікнами більшого розміру або їхніми вертикальними комбінаціями.
Представник виробника зазначає і те, що з використанням дахових вікон досягається значна економія матеріалів. "На спорудження фасадного вікна використовують більше утеплювача та ізоляції, більше робочого часу (а отже, і більше грошей). Похилому вікну не потрібна додаткова конструкція, тому всі питання тепло- і гідроізоляції вирішуються набагато економніше та ефективніше", – додав пан Олександр.
"Похиле вікно встановлюють за висотою так, щоби з нього був гарний вид навіть для сидячої людини, – каже О. Терлецький. – Вікно повинно зручно відчинятися і зачинятися. Тому нижній край рами рекомендують розташовувати на висоті 90-100 см від підлоги. Верхній край рами, на якому розташована ручка, щоби відчиняти вікно, повинен знаходитися на висоті 185-220 см від підлоги. Якщо вікна розташовані дуже високо, їх можна відчиняти і зачиняти за допомогою спеціальних стержнів, шнурів або дистанційного управління.
"Вартість мансардних вікон залежить від їхнього розміру, – каже Олександр. – Скажімо, вікна найменшого розміру – 55х78 см, – нині коштують приблизно дві тисячі гривень. А вікно розміром 134х98 см – від 2 до 7 тисяч гривень залежно від комплектації".
Микола КОБИЛЮК
Аксесуари
для мансардних вікон Система електроуправлінняЇї застосовують для обслуговування дахових вікон, які встановлені високо. Елементи і склад системи залежать від потреб клієнта. Система може виконувати різні функції управління вікнами, а обслуговується за допомогою настінного перемикача або пульта.
СтерженьТелескопічний стержень дозволяє легко відчиняти і зачиняти високо встановлені вікна. У середньому довжина цього стержня – приблизно 120 см.
СходиСходи призначені для виходу на горище. Завдяки "ножичній" системі сходи можна легко допасувати до будь-якої висоти приміщення. Максимальна висота – 350 см. Невеликий розмір люка дозволяє вмонтувати сходи у малий отвір у стелі. Сходи легко ховаються у стелю, не займаючи площу приміщення, за допомогою спеціального стержня. Максимальне навантаження на сходи – 200 кг, що дає можливість зручно і безпечно переносити на горище важкі предмети.
Переваги
привабливий зовнішній вигляд;
екологічність;
легкість в обробці;
висока морозостійкість;
низька тепло- і звукопровідність;
висока міцність.
Недоліки
якщо вікно дерев’яне, у ньому можуть виникати тріщини, смоляні кишені;
дерев’яне вікно вбирає вологу і пару (набухає);
при висиханні деформується;
горючість;
необхідність періодичного догляду (фарбування і т. п.).
23-05-2011, 18:47
0
3 619