Фото культорганізатора Палацу урочистих подій Лілії Хмель є в сотнях альбомів наречених, для яких вона проводила весільний обряд.
– Я дуже люблю свою роботу, вона приносить мені радість, – зізнається Лілія. – Це саме те, чим я хотіла займатися. У нас дуже дружний, веселий та творчий колектив. Будь-якої миті можуть прийти на допомогу, дати пораду.
Лілія закінчила філологічний факультет ЧНУ із червоним дипломом. Працювала на різних роботах. А коли виходила заміж, звернула увагу, як гарно проводили весільний обряд вродливі молоді дівчата. І одразу ж захотіла спробувати себе в цій ролі.
– Ми саме шукали культ-організатора, – пригадує директор Палацу урочистих подій Галина СОЛОГУБ. – Знайти його не так легко. Це має бути дівчина приємної зовнішності, артистична, яка вміє гарно говорити, добре володіє українською мовою.
Лілія зізнається, що працювати обрядовою старостою – не так уже й легко. "Коли розпочинається весільний сезон, перебуваєш у шаленому ритмі. Півдня проводиш обряди, а півдня консультуєш пари. Часто ніколи навіть пообідати, – запевняє Ліля. – Але ми ніколи не показуємо своєї втоми чи невдоволення. Бо ж у день свого весілля наречені хочуть бачити тебе ввічливою та усміхненою. Інколи доводиться проводити на день 14-15 обрядів. Тому дуже важливо не сплутати нічого. Нелегко запам’ятати прізвища іноземців. Перед обрядом декілька разів дивлюся у свідоцтво".
У Лілі є чотири обрядові сукні, зокрема й у народному стилі. "Сукні повинні бути не тільки гарними, а й комфортними, – переконує Ліля. – Адже нам доводиться багато ходити, десятки разів підійматися й опускатися сходами. Взуття на високих підборах, від чого дуже стомлюються ноги. Коли приходжу додому, одразу ж кладу ноги у холодну воду".
Культорганізатор працює всі літні місяці та у вихідні. "Коли люди відпочивають, у нас найбільше роботи, – зауважує Ліля. – Йдеш у неділю зранку, а на вулицях порожньо. Інколи пари приїжджають до Палацу вже о 08.30. А нам треба прийти раніше, щоби переодягнутися та підготувати все. Також потрібно зробити зачіску та макіяж, що забирає півтори-дві години. Культорганізатор повинен завжди гарно виглядати".
У роботі обрядових старост трапляється чимало кумедних випадків. "Нещодавно прийшов замовляти обряд наречений, який не знав прізвище нареченої, – сміється Ліля. – Зателефонував їй і запитує: "А яке у тебе прізвище?" Потім каже: "Я пригадав, що в неї таке саме прізвище, як у чоловіка Наташі Корольової". А один хлопець неправильно назвав дату свого весілля.
Одного разу на обряд прийшла жінка з маленьким собачкою на руках. Коли я промовила: "Шановні молодята, в цей радісний та щасливий день вас прийшли привітати ваші рідні та друзі", собачка почав голосно гавкати. Це викликало у всіх сміх. Часто молодята дуже хвилюються і поводяться неадекватно. Замість повернутися обличчям одне до одного, стають спинами. Дехто з дівчат плаче під час освідчення. Навіть у хлопців з’являються сльози на очах".
Надія БУДНА
23-05-2011, 17:03
0
2 070