RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Чотирнадцятирічний Юрій Янтаров у Центральному парку імені Т. Шевченка у військовій формі, по-спортивному підтягнутий спостерігає за грою оркестру. Юра хоче бути військовим диригентом. Над здійсненням мрії хлопець працює ще з семи років.
“Грою син так набрид сусідам, що ми придбали невеликий будинок”
– Військовим був мій хрещений батько, який дослужився до майора, – розповів кореспондентові “МБ” Юрій ЯНТАРОВ. – Він мені розповідав, яким повинен бути військовий – дисциплінованим, акуратним, спортивним. Дивлячись на нього, я ще з раннього дитинства мріяв одягнути військову форму. Але з шести років моя мама – викладач музичної школи – почала займатися зі мною музикою. А з семи я почав ходити ще й на бальні танці у Центральний будинок культури до відомого хореографа Володимира Хоміцького. Довго думав над тим, як поєднати всі мої захоплення. Зрештою якось сказав мамі: “Буду військовим диригентом”. Вона не заперечувала. Я навчався у 30-ій школі в Чернівцях. А після 8 класу вступив до Буковинського ліцею з підвищеною військово-фізичною підготовкою, який знаходиться у Новодністровську. У ліцеї ми проходимо військову підготовку: рукопашний бій, стрільба. Часто ходжу в тир, так що стріляю непогано. Піднімаємося ми о 6.30 і одразу ж біжимо на зарядку. О 8.30 вже починаються уроки. Після обіду виконуємо домашні завдання. Маємо вільний час для відпочинку та дзвінків додому. Мені подобається таке життя.
– Син у мене ще змалку був таким дисциплінованим, у всьому слухався мене та допомагав, – хвалиться мама Юри. – Я вчила його: якщо в тебе є мета, то йди до кінця, щоби вона здійснилася. Юра так і робить. Він сам записався до військового ліцею. Часто знайомі запитують, чи не жаль мені сина, який рано встає, багато працює. На що я відповідаю, що все це він робить заради свого майбутнього. Коли йду вулицею з Юрою у формі, а всі оглядаються, відчуваю гордість за нього.
Юра Янтаров уміє грати на багатьох музичних інструментах, зокрема на піаніно, ксилофоні, сопілці. Але особливо подобається йому саксофон.
– Своєю грою син так набрид сусідам, що довелося придбати невеликий приватний будинок, – сміється мама. – Тепер Юра вже нікому не заважає і може займатися, скільки забажає. Перед міжнародними змаганнями він грає щодня по п’ять-шість годин із невеликими перервами. Потім скаржиться, що дуже болять губи і груди.
– Нещодавно був міжнародний конкурс із гри на саксофоні, де я зайняв третє місце, – продовжує хлопець – Але я вже звик до перемог. Мені телефонують і кажуть, де і коли відбуватиметься якийсь конкурс – з танців чи гри на саксофоні. Збираюся і їду. Якби у мене були гроші, то відкрив би джаз-бар.
Нагород стільки, що не вміщаються в кімнаті
Юра ще й займається бальними танцями. Щоп’ятниці ввечері він приїжджає з Новодністровська до Чернівців, аби у вихідні ходити на репетиції. З ансамблем бальних танців “Промінь” він об’їхав всю Україну і чимало країн Європи. Був у Великобританії, Франції, Німеччині, Бельгії, Польщі. Нагород у хлопця стільки, що вони вже не вміщаються у його кімнаті. Траплялося, що займав одночасно всі три призові місця.
– Я навіть вдома танцюю, – зізнається Юра. – Вмію танцювати десять танців – вальс, танго, квікстеп, самбу, фокстрот, ча-ча-ча, пасадобль, джайв.У мене є партнерка, яку звати Оленка. Ми танцюємо разом уже другий рік. Якось я розкрутив її і, розвертаючи, кинув. Але це було тільки один раз. Крім того, ще вивчаю іноземні мови. Добре знаю англійську. Навіть практикувався у Лондоні, де отримав сертифікат.
– Вже звик до такого напруженого темпу життя, – відповідає хлопець. –Щоправда, у мене майже немає вільного часу – ні з друзями зустрітися, ні подивитися телевізор. Все розписано майже по хвилинах. Гадаю, краще займатися чимось корисним, ніж просто тинятися вулицею, пити та палити. Навкруги так багато цікавого! 14 років – це досить солідний вік, коли вже треба знати, чим ти будеш займатися у майбутньому. Та у всьому, чого я досягнув, 75 відсотків – заслуга моєї мами. Ми залишилися з нею удвох, бо тата вже немає серед живих.
Після закінчення ліцею Юрій вступатиме до Львівського політехнічного інституту, де готують військових музикантів і диригентів, а потім – до військової Академії.
Надія Будна
16-05-2008, 12:06
Коментарів 0 Переглядів 2 955

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.