Солом’яні павучки та шишки, ляльки-мотанки із ниток та кукурудзяного листя, зірочки із паперових серветок, янголята із солоного тіста, в’язані дзвіночки, мініатюрні в’язанки дров, засніжена буковинська хатинка… Ці оригінальні новорічні прикраси можна виготовити власноруч усією родиною. Для цього не потрібно мати багато грошей і часу. Зате домашні іграшки зберігатимуть добру енергетику, покращуватимуть настрій. І такої ялинки в буковинському народному стилі не буде більше ні в кого.
Дзвоники відганяють нечисту силу– Буковинцям властивий потяг до творчості та краси в усьому. Це проявилося навіть під час прикрашання новорічно-різдвяної ялинки. Адже наші прадіди не могли придбати в магазині дорогі прикраси, тому виготовляли їх власноруч. Вони були досить прості і водночас унікальні. І ця традиція прикрашати новорічну ялинку виготовленими власноруч іграшками поступово відновлюється, – запевнила відомий чернівецький дизайнер Світлана КРАЧИЛО. – Ялинкові прикраси можна виготовити з паперу, картону, вати, дерева, глини, соломи, кукурудзяного листя, ниток і тканини.
Із соломи можна зробити "павучків", шишечки, ляльки, дзвіночки, зірочки.
З картону можна вирізати буковинську хатинку, зверху притрусити її "снігом" із дрібненько нарізаної білої паперової серветки.
Iз прутиків – зробити в’язаночки дров.
Із солоного тіста можна виліпити янголят, розмалювати їх гуашевими фарбами і покрити зверху кольоровим лаком для нігтів.
З кольорового паперу можна зробити гірлянди.
Якщо в домі є діти, повішайте на ялинку яблука, мадарини, горішки, загорнувши їх у кольоровий чи сріблястий папір. Пізніше малеча зможе їх "зривати" і їсти.
Iграшки зберігайте як домашню реліквіюПомешкання також можна прикрасити маленькими декоративними дрібничками. До стелі, наприклад, прикріпити солом’яних павучків та птахів, на стіни повішати виготовлені власноруч листівки з новорічною символікою та фотографіями членів родини. На шибки вікон приклеїти вирізані з білих серветок сніжинки. На столику, покритому вишитим рушником чи веріткою, добре поставити дідух – сніп із житньої чи пшеничної соломи, бажано з колосками. Це виглядатиме дуже святково і нагадуватиме про тепло і літо. Біля ялинки бажано встановити невеликий різдвяний вертеп, який створить у помешканні дух святості. Фігурки можна вирізати з картону чи фанери і пофарбувати їх. Біля входу до квартири чи будинку добре було би покласти ліхтар із запаленою всередині свічкою.
– Найцінніше те, що ці прикраси можна виготовляти всією родиною, – переконана пані Світлана. – До цього процесу слід долучати батьків, дітей. бабусь та дідусів, онуків. Це дуже приємне дійство. Воно згуртовує сім’ю, робить життя цікавішим та яскравішим. Ці іграшки потрібно зберігати як домашню реліквію та щороку поповнювати колекцію. Вони, наче знімки, нагадуватимуть про близьких людей, які їх виготовляли.
Надія БУДНА
Символіка новорічних композицій
В’язанка дров символізує родинне тепло.
Пшеничні колоски – добробут.
Шишки – наближення Нового року.
Янголята – щастя й оберіг від поганого.
Дзвоники відганяють нечисту силу.
n Дідух із соломи символізує дерево життя.
30-12-2010, 10:54
0
4 435