RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Другого травня столична газета “Комментарии” опублікувала рейтинг найбагатших людей Буковини. За версією видання, вісімка найзаможніших чернівчан виглядає так:

Дмитро Фірташ, голова ради директорів Group DF, яка контролює декілька компаній газо-, енерго-, хімічного спрямування (зокрема у власності є й 50% акцій славнозвісного RosUkrEnergo) – 2,4 млрд доларів.

Валерій Чинуш, керівник ТОВ “Надіна”, яке постачає нафтопродукти в область, власник готельно-туристичного комплексу “Буковина” – 45 млн доларів.

Іван Ринжук, гендиректор МТК “Калинівський ринок” – 40 млн доларів.

Михайло Гросу, контролює виробничо-комерційну фірму “Мігро”, до якої входить торговельно-ресторанний комплекс, виробництво продуктів харчування – 38 млн доларів.

Ігор Кібіч, директор фірми “Колос”, до якої входить м’ясопереробний завод, племінний завод “Євросвинка”, мережа магазинів “Колос” – 37 млн доларів.

Віктор Сідляр, директор Чернівецького машинобудівного заводу – 34 млн доларів.

Іван Семенюк, власник підприємства “Роднічок”, туркомплексу “Сонячна долина” – 26 млн доларів.

Валерій Галан, співвласник туркомплексів “Мигово” і “Легенда Карпат” – 23 млн доларів.

“МБ” поцікавився у номінантів рейтингу чи відповідає дійсності ця інформація та як вони ставляться до оприлюднення їхніх статків.
Частина опитаних утрималися від коментарів. “Інформація про статки людини – її особиста справа”, – сказали вони. Та все-таки декілька з них висловили нам свою думку.

Статки найбагаших буковинців – десятки мільйонів доларів

Ігор КІБІЧ:
– Наведені цифри не відповідають дійсності. Звідки це видання наводить подібні дані, не маю уявлення. Я особисто нікому не надавав інформації про свої статки. Відтак все це сприймаю як плітки і не звертаю на них уваги. Я просто маю свою справу і займаюся нею.

Статки найбагаших буковинців – десятки мільйонів доларів

Михайло ГРОСУ:
– Ми рухаємося до Європи, демократичності, відкритості. Відтак опублікування подібних даних сприймаю радше позитивно. Нехай буде. Але у цьому рейтингу згадані не всі люди, які справді повинні тут бути. У нашому краї заможних людей значно більше. Це пов’язано з особливістю розташування області, адже прикордонні зони сприяють, примушують бути успішними. Крім того й місто наше підприємливе, а люди неспокійні. Вони хочуть та вміють працювати. Тому, якщо є щось добре, то чому би про це не сказати.

Статки найбагаших буковинців – десятки мільйонів доларів

Валерій ГАЛАН:
– Про те, що в мене статки нараховуються мільйонами доларів, я дізнався від третіх осіб. Наведені у публікації цифри – неправда. Вони взяті просто “зі стелі”. Якби я був власником згаданого майна, можливо ці цифри і були б більш-менш наближеними. А я є співвласником, відтак реально мої статки завищені в десятки разів.
Загалом наявність в регіоні заможних людей – позитивна річ. Але оприлюднювати приватну інформацію про особу можна лише з її згоди. І якби мене запитали, то можливо я би й розповів про мої статки.

Коментарі

“Люди повинні знати видатних бізнесменів”
Ігор БУРКУТ, політолог:
– Великі капітали в Україні робилися “під ковдрою”. Громадськість не знала багатьох з найзаможніших людей в регіонах.
Нині наша країна підходить до того моменту, коли необхідно оприлюднювати подібні рейтинги. У зв’язку із тим, що в більшості пострадянських держав економічна та політична еліта зливаються, тому суспільство повинне знати цих людей в обличчя. Інша річ, яким чином ці рейтинги створюються. На Заході вини вираховуються за офіційно оприлюдненою інформацією. А в Україні – невідомо як.
Якщо ми хочемо увійти в об’єднану Європу, то повинні і бізнес, і політику відкрити максимально. В цивілізованих державах громадськість пишається своїми видатними бізнесменами. Хочеться вірити, що й українці з гордістю називатимуть прізвища своїх видатних підприємців.

Ярослав КИРПУШКО, голова Буковинського центру реконструкції та розвитку:
– Цей список не просто не повний, він однобокий. До рейтингу потрапили люди, яких, очевидно, відбирали за певними критеріями. Тут немає представників силових, державних структур чи з бізнес-середовища, які володіють, наприклад, збутовою мережею. Переконаний, що серед них є доволі заможні люди і, можливо, з іще більшими статками. Фактично, цей рейтинг – розплата за публічність.
Поява таких рейтингів говорить про те, що багатство в Україні стає публічним. Водночас до нього в нашому суспільстві неоднозначне ставлення, бо поки що у нас не прийнято хизуватися своїми статками. Насправді, рейтинги найбагатших людей могли би стати марнославними – це гарна реклама для ділових людей.
Наведені цифри – статки у 40-45 мільйонів доларів – це не такі великі суми. Насправді – це низька концентрація капіталу в регіоні у всеукраїнському значенні. І в цьому є певний позитив: значить в нашому регіоні не високий рівень політизації та монополізації.
15-05-2008, 10:26
Коментарів 0 Переглядів 19 300

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.