Ховаючи гроші та ювелірні прикраси в білизні чи в банках із крупою, ви робите подарунок злодіям. Адже "домушники" краще за господарів знають усі можливі схованки і тому легко їх знаходять. Фахівці з безпеки майна вважають, що найнадійніше місце для зберігання цінностей – домашній сейф.
– Сейф можна заховати від сторонніх очей, – розповідає Святослав ВІВЧАРИК, експерт із питань безпеки майна, член Української Локсмайстер Федерації. – І навіть якщо злодій його знайде, то відчинити за короткий час не встигне, а винести просто фізично не зможе. При правильному бетонуванні, наприклад, стінного сейфа, враховуючи те, що немає частин, які виступають зі стіни, демонтувати його вкрай важко.
Марина Карасьова
Обираємо сейф
За типом вони бувають: звичайні, зламостійкі, вогнестійкі, вогне-зламостійкі. Тим, хто хоче захистити майно від пожежі, варто купувати вогнестійкі сейфи. У таких сейфах можна зберігати гроші, документи, магнітні та оптичні носії інформації впродовж тривалого часу, навіть в епіцентрі пожежі. Також необхідний спеціальний сейф для власників зброї, адже законодавець висуває особливі вимоги щодо умов її зберігання.
За розміром: малі, середні, великі.
За місцем розташування. Сейфи бувають меблеві, для монтажу в стіну та підлогу. Також є невеликі сейфи-схованки, наприклад, за електричною розеткою. У більшості сейфів передбачено отвори в нижній чи задній стінках для кріплення в стіну або підлогу. У стінних сейфах також є спеціальні отвори для додаткового кріплення в стіні та спеціальне армування для кращої фіксації у бетоні.
За типом замка. Нині виробники пропонують три основні типи сейфових замків: ключовий механічний, кодовий електронний та кодовий механічний (дисковий).
Найпростіший варіант – із ключовим замком. Хоча це має певні незручності – ключ можна загубити або його можуть викрасти. Натомість такий сейф може бути без деталей, які виступають. Тому його можна вмонтувати в стіну та замаскувати, наклеївши зверху шпалери.
Для кодового електронного не потрібен механічний ключ, варто лише запам’ятати код та вчасно змінювати елементи живлення. А для кодового механічного сейфа не потрібні ні ключ, ні електричне живлення. Також нещодавно на ринку з’явилася новинка – сейфи з прихованими блокувальними механізмами. Їх обладнано замками, які не мають зовнішніх елементів. Тобто сейф не має ні отвору для ключа, ні кодової панелі або диска для набору коду. Відмикається схованка за допомогою ключа-брелока, на якому потрібно ввести 4-6-значний код. Код передається серією акустичних сигналів через метал. Підібрати або підробити такий код неможливо. Навіть якщо брелок потрапив до рук зловмисника, не знаючи коду, він не зможе відімкнути сейф. Сам замок розташований всередині сейфа і повністю захищений від будь-яких дій зловмисника.
30-09-2010, 11:34
0
2 625