Чернівцям уряд виділив 10 мільйонів гривень на добудову хірургічного корпусу дитячої лікарні. З них п’ять мільйонів уже надійшло на рахунок. Голова ОДА Михайло ПАПІЄВ разом із міським головою Миколою ФЕДОРУКОМ із приводу такої події провели нараду з будівельниками на об’єкті. Губернатору влаштували екскурсію новобудовою. У новому корпусі буде розміщено Центр дитячої хірургії, який обслуговуватиме не лише Чернівці, а і всю область. Нині в приміщенні вже є інженерні мережі – труби та кабелі. Змонтовано канали для подавання кисню в операційні – кисень у балонах у лікарні не використовуватимуть. Загалом проект лікарні розроблено так, щоби вона відповідала усім найсучаснішим вимогам.
Михайло Папієв заявив, що до кінця року лікарню мають добудувати. Звернувся до будівельників із запитанням, чи впораються. Юрій РИБАК, гендиректор фірми "Ріка", яка будує лікарню, запевнив, що це можливо.
– 10 мільйонів уже уряд виділив, скільки ще треба? – поцікавився губернатор.
Юрій Рибак назвав суму – ще 13 мільйонів. Походивши ще трохи приміщенням, Михайло Папієв почав торгуватися з будівельником. Спочатку пообіцяв ще 10 мільйонів, а потім сказав, що не любить круглих чисел і запропонував 9 мільйонів для завершення робіт.
Губернатор закликав Юрія Рибака братися до роботи негайно і не чекати грошей.
– Борги ми вам погасили, купуйте будматеріали й обладнання за власні обігові кошти, – наполягав голова ОДА. – Якщо потрібно – беріть кредити під наші гарантії. Я особисто і міський голова гарантуємо, що всі ваші витрати буде компенсовано з бюджетних коштів.
– За минулі роки було багато обіцянок, але нічого ми не отримали, – сказав Микола Федорук. – А тепер кошти все-таки виділено. Старий корпус було введено в експлуатацію 100 років тому – 1910-го. Буде добре, якщо століття ми відзначимо відкриттям нового корпусу.
Центр дитячої хірургії у Чернівцях розпочали зводити ще 2006 року і розраховували завершити його до 600-річчя міста. Передбачалося, що цей об’єкт отримає державну підтримку, оскільки самотужки місто його звести не спроможне. Однак обіцяної субвенції на добудову лікарні місто не отримало, а через відсутність фінансування будівництво, де було вже виконано 80 відсотків робіт, довелося "законсервувати" на два роки. За цей час кошторисна вартість будови зросла із 30 до 56 мільйонів гривень.
– Роботи ще багато – ще не розведено опалення, не встановлено сантехніку, слід доробити електрику, – розповів Ю. Рибак. – Якщо фінансування буде, до кінця року можемо завершити.
Підприємство може щодня залучати 100-150 робітників. З кадрами проблем немає, якби вчасно виділяли гроші, лікарню вже давно добудували би.
Ігор ДОВГАНЬ
28-09-2010, 09:44
0
7 209