Ставлення на Буковині до ромів погіршується. Опитування, проведене кафедрою політології ЧНУ, показало високий відсоток мешканців області, які заявили про недоброзичливе ставлення до цієї етнічної групи. Якщо 2008 року негативно про ромів висловлювалися 25,61 відсотка респондентів, торік показник сягнув 33,13 відсотка.
Як вважає Ігор ГАВРАДА, керівник проекту "Ідентиченості прикордоння: досвід буковинської толерантності", нині немає підстав говорити про критичний рівень напруги в міжнаціональних відносинах. Проте і не варто ігнорувати такі тривожні сигнали. Зокрема і таку проблему, як невизнання окремими лідерами румунської громади існування окремого молдовського етносу та заперечення самої назви "молдовани".
За умови спекулятивного використання проблема може стати причиною етнонаціональних непорозумінь та конфліктів, вважає І. Гаврада.
Ще дослідження минулого року показали досить високий відсоток нетерпимості мешканців області, наприклад, до сусідів чи знайомих, які належать до іншої національності. Цьогорічний проект має на меті розвінчувати етнічні стереотипи та фобії, які заважають різним етнічним групам на Буковині знайти спільну мову.
Окрім вивчення досвіду толерантності, виконавці проекту планують провести тренінги для вчителів (зокрема щодо запровадження факультативного предмета "Уроки толерантності"). (М. Карасьова)
довідка
На Буковині проживає приблизно 80 національностей.
Найчисленніші: українці (75%), румуни (12,5%), молдовани (7,3%), росіяни (4,1%), євреї (0,2%), поляки (0,3%), білоруси (0,2%), німці (0,1%).
14-09-2010, 09:57
0
3 272