Літній відпочинок насамперед асоціюється з водоймами. У нашій області є чимала водойма, майже море – Дністровське водосховище.
Перше враження від Дністра не завжди приємне.
– Я сказав би, що враження контрастне, – розповідає чернівчанин Сергій, який із родиною вперше потрапив на водосховище. – Звичайно, природа гарна і річка чистіша, ніж Прут. Але деякі речі не сподобалися. Так, неприємно заходити у воду в намулі – а там намул всюди. І немає зручних пляжів для купання і засмагання, а ті, що є, засмічені та ніде заховатися від сонця. Тож такий відпочинок досить екстремальний і не всім до смаку.
Для риболовлі місць на водосховищі дуже багато. А ось для купання – обмаль. Особливості берегів такі, що заходити у воду доводиться або у намулі, який місцями може сягати колін, а виходити у болото. Або з боку скель – суцільне каміння і стрімке збільшення глибини. Піщаних пляжів на водосховищі небагато.
"Дикий" туризмДонедавна відпочинок на Дністрі був винятково "дикий". Ночували лише в наметах.
Любителів такого відпочинку вистачає й нині. Насамперед це рибалки, які можуть не лише кілька ночей, а й кілька тижнів або й навіть місяців провести біля водосховища, займаючись улюбленою справою.
– Щоліта ми з друзями два-двічі-тричі виїжджаємо на Дністер, – каже студент Антон. – Купаємося, засмагаємо, рибалимо. Мені подобається. Насамперед природа, яка у нас зовсім інша, ніж біля моря.
У місцях зі зручним заїздом влітку можна побачити десятки наметів. Туристи і рибалки приїжджають цілими родинами. Дешевий і водночас романтичний відпочинок має чимало родзинок: ніч біля вогнища, юшка з власноруч упійманої риби, можна знайти невеликий пляж, де більше нікого не буде.
Місця наймасовішого відпочинку – біля сіл Коновка, Грушівці, Дністрівка Кельменецького району, Кормань, Непоротове і Ломачинці Сокирянського. Втім зручні місця можна знайти вздовж усього водосховища від Хотина до Новодністровська. Відпочивають і вище на власне Дністрі. Але річка має стрімку течію, що подобається не всім.
Iз гарячою водою
і супутниковим ТБНині на водосховищі можна відпочити і з усіма зручностями. За останні роки з’явилося чимало баз відпочинку, які пропонують відвідувачам найрізноманітніші умови – від дерев’яного бунгало зі столиком на вулиці та мангалом до кімнат з усіма зручностями і супутниковим телебаченням.
Деякі з цих баз відпочинку розташовано у впорядкованих старих базах (наприклад, у Репужинцях), відремонтованих сільських садибах (у Берновому і Вороновиці), є і кілька нових, спеціально збудованих як невеликі готелі (у Непоротовому, Ломачинцях).
У деяких закладах пропонують розваги на воді – катання на скутерах, катерах і справжніх яхтах – яхт-клуб існує у селі Дністрівка.
У селі Макарівка можна орендувати цілий котедж.
– Цьогоріч ми тільки почали працювати, – розповідає власник кількох котеджів Євген. – У котеджі є спальні місця на шістьох-вісьмох осіб та всі зручності: світло, вода, душ, телевізор, холодильник та газова плита. Найчастіше сюди приїжджають сім’ями і компаніями днів на три наприкінці тижня.
У планах Євгена – спорудження спортивного майданчика та інших розваг.
Дедалі більшого поширення набуває зелений туризм, коли мешканці сіл вздовж Дністра облаштовують кімнати чи окремі будиночки для прийому туристів. Ціна одно місця становить від 50 гривень за добу.
Головна перевага таких місць не лише у побутових зручностях. Береги Дністра дуже засмічено – "дикі" туристи зазвичай залишають після себе купи сміття, частину приносить річка, а власники баз відпочинку і садиб прибирають територію біля себе.
Ігор ДОВГАНЬ
26-08-2010, 10:29
0
9 128