"Доброго дня, шановна редакціє! На наших вулицях люди вигулюють собак без повідка та намордника. Траплялося декілька разів, що собаки ледь не нападали на мене та моїх дітей. На зауваження господарі тварин не реагують. Підкажіть, куди можна звернутися". Наталка, м. Чернівці.
У Першотравневому районному відділі УМВС повідомили, що зі скаргою можна звернутися до правоохоронних органів, а до власника собаки можуть застосувати адміністративний штраф.
– Потрібно викликати міліцію на місце події. За зверненням потерпілого складають адміністративний протокол, – каже Олександр КУШНІР, начальник відділення дільничних інспекторів Першотравневого райвідділу міліції. – Згідно зі статтею 154 Кодексу про адміністративні правопорушення, вигулювання собаки без намордника є правопорушенням. За частиною першою статті – вигулювання без намордника, – справу розглядає виконавчий комітет відповідної районної ради. А розгляд справи за частиною другою – завдання собакою тілесних ушкоджень громадянину – у компетенції суду.
Людей, які вигулювали тварин неналежним чином, можуть притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на них штраф.
– Протокол, який складають правоохоронні органи, розглядає адмінкомісія, – каже Антоніна ЛІЩУК, відповідальний секретар адмінкомісії Першотравневої райради. – Згідно з ч. 1. ст. 154, за вигулювання собаки без намордника до власника тварини можуть застосувати попередження або стягнути штраф у розмірі від 17 до 51 гривні. Якщо правопорушення вчинила посадова особа, згідно з цією статтею, на неї накладуть штраф у розмірі від 51 до 85 гривень. Згідно з ч. 2 статті 154 – завдання тілесних ушкоджень, – суд може встановити такі розміри штрафів: для фізичної особи – від 51 до 85 гривень, для посадових осіб – від 68 до 119 гривень. До того ж, суд може винести постанову про конфіскацію тварини, яка завдала тілесних ушкоджень.
Ольга ГНІДАН
gnidan@molbuk.cv.ua
12-08-2010, 10:27
0
7 087