В ОДА взялися ганяти недобросовісних та виявляти "чорних" пасажирських перевізників. За перше півріччя 2010 року їм вже виписали 173 тисячі гривень штрафів.
Найпоширенішими є випадки, коли водії не проходять медичний огляд, не діагностують технічний стан транспорту або возять людей нелегально. Найбільш "чорними" є маршрути Сокирянського та Кельменецького напрямків. Відповідні служби добре знають про місця дислокації "кукурудзників", але підстав для перевірки їх як перевізників не мають.
– Ми не можемо просто підійти до них і запитати: "Чому ви тут стоїте?" – розповів на прес-конференції заступник голови, керівник апарату ОДА Василь БУРЛАКА. – Нелегальні перевезення процвітають через ментальність людей. Пасажир нічого не знає про стан здоров’я водія та технічний стан транспорту, але користується його послугами.
Для виявлення порушень та "чорних" перевізників створили рейдові групи. До них увійшли податківці, інспектори ДАІ, працівники управління автотрансінспекції.
За словами пана Бурлаки, виявлено 2457 порушень правил перевезення пасажирів та експлуатації автобусів та мікроавтобусів. Внаслідок цього позбавлено ліцензії на право здійснення пасажирських перевезень 27 суб’єктів. У напрямку найбільшого скупчення нелегальних перевізників, а саме на Сокиряни та Кельменці, буде створено спеціальний пост. Його місце визначать на ділянці дороги, де це буде найбільш безпечно.
Пасажири, які користуватимуться послугами нелегальних перевізників, ризикують потрапити до місця призначення пізніше на три години. Саме на стільки часу мають право затримувати автобус перевізників-нелегалів рейдові групи.
– Наразі готують пропозиції до законопроекту, який дозволяв би конфіскувати транспортний засіб, який використовували для нелегальних перевезень, – зазначив Василь Бурлака. – Також формують бази даних на "білих" та "чорних" перевізників, які матимуть всі працівники ДАІ. (М. Салітра)
3-08-2010, 10:27
0
2 291