Показники термометрів знову сягають 30 градусів тепла, а в деяких регіонах – 35 градусів. Буковині ж поки що щастить – показники термометрів не перевищили позначку 28 градусів, а до кінця тижня температура ще знизиться. Хоча, зважаючи на підвищену вологість в області, і 28 градусів добряче "допікають".
– Спеки як такої у нас нині немає. Цими днями температура не піднімалась вище 28 градусів, – розповідає Євгенія ПРОХОРЕНКО, начальник відділу метеопрогнозів Чернівецького облгідрометеоцентру. – Довіряти термометрам на будинках не варто. Будівлі нагріваються, тому показують вищу температуру. А ми визначаємо температуру повітря на висоті два метри, як і має бути. Найближчим часом в області високої температури не варто очікувати. Вже 5 та 6 серпня погода зміниться. Відбудеться невелике зниження температури та дощі.
Щоби врятуватись у спеку, люди змінюють громадський транспорт на таксі. Ним хоча й дорожче їхати, але там є кондиціонери.
– У нас є приблизно 30-40 машин із кондиціонерами. Хоча водії не дуже хочуть вмикати кондиціонери, бо тоді витрачають більше бензину. А з нашими тарифами це не дуже вигідно, – розповідає Ілля ВЕЛИЧКО, директор служби таксі "Чернівці". – Але буває, що люди кажуть: "Ми заплатимо скільки треба, лише дайте нам авто з кондиціонером". Загалом викликів у спеку завжди багато. Навіть не встигаємо всіх обслуговувати. Буває, що за добу понад 1000 викликів знімають. Наприклад, минулої неділі 1200 викликів зняли.
У геріатричному пансіонаті, що в Садгорі, від спеки люди рятуються за допомогою вентиляторів.
– Старші люди завжди важко переносять спеку, та що вже казати, якщо зараз і молоді її важко переносять. Ми закупили вентилятори, цілодобово провітрюємо приміщення, намагаємося зайвий раз не випускати людей на вулицю, – розповідає Мирослав ПАРАСКІВА, директор геріатричного пансіонату. – Лише під вечір, коли температура знизиться, або після дощу. В нас під деревами є лавочки, на яких можна відпочити. Закуповуємо більше питної води, поставили бутлі на кожному поверсі. На нашій базі чергує машина швидкої допомоги, цілодобово є лікарі, медсестри. Але складних випадків не було, хоча спеку переносять важко.
Бути обережними у спеку лікарі радять людям, які мають серцево-судинні захворювання, а також бути пильними до малих дітей. Останні особливо важко переносять спеку.
– Загалом викликів не побільшало, маємо 160-170 викликів на добу. Багато з них – до людей із серцево-судинними захворюваннями, – розповідає Любов ЧОВГАН, головний лікар міської станції швидкої медичної допомоги. – Ті, хто мають серцево-судинні патології, повинні приймати ліки за призначенням лікаря. Взагалі за спекотної погоди з 11.00 по 16.00 краще не виходити на вулицю. Також потрібно дотримуватися режиму харчування: їсти якомога більше овочів та фруктів, пити багато води – 1,5-2 літра, залежно від віку. Не варто пити холодну, солодку воду, лише чисту воду або відвари з трав без цукру. Можна також пити свіжовитиснуті соки, але не з пачок, звичайну негазовану мінеральну воду. Якщо у приміщенні є кондиціонери, не варто сидіти під ними мокрими. Крім того, не забувайте їх вчасно очищувати.
Також лікар радить позбутися синтетичного одягу, носити лише натуральне, льняне. Носити одяг білого кольору – він відбиває сонячні промені. Не можна гуляти з маленькими дітьми, адже вони дуже чутливі до перегрівання.
Яна ЯЩЕНКО
3-08-2010, 10:22
0
2 244