Постукування з-під підлоги серед ночі. Вигнуті та перекошені стіни. Стеля, повністю вкрита тріщинами. В таких умовах живуть чернівчани в районі зсуву на вулиці Барбюса. Деякі будинки вже висять над прірвою. Люди навіть у туалет ходити поодинці бояться. З сусідами спілкуються через тріщини завширшки з два пальці. Куди подітися – не знають. Тож дітей відводять до родичів. У них же зберігають документи, зимові речі.
– Це все триває не один рік. Стіни в тріщинах, наче у павутинні, – розповідає мешканець вулиці Барбюса, 49, Сергій ІВАНОВ. – Час від часу заробляю тріщини цементом. Ми щороку пишемо мерові колективні листи. Але відповідь одна – немає грошей. Щоб кудись переїхати, моїй сім’ї не вистачить грошей.
– Цей будинок залишився нам у спадок від моєї мами. Хотілося б у ньому ремонт зробити. Але немає сенсу – будинок "тріщить по швах", – поділився бідою чоловік. – Цьому дому понад сто років. Він із цегли та саману. Навіть фундаменту немає. Знаємо, що одного дня станеться так, що нам ніде буде жити. Страхувати нас ніхто не хоче. Та й кому до нас яке діло?
У домі чотири квартири. Про відселення людям нічого не кажуть. Переселення запропонували лише жінці з маленькою дитиною. Люди покинули б небезпечне житло, але не хочуть йти в гуртожитки.
– Наш будинок – над прірвою, – каже 80-річна Ніна МАЗУРКЕВИЧ. – Усе може статися будь-якої миті. У свій туалет навіть боюся ходити.
– Цієї ночі добре відчували поштовхи землі, – розповідає Домна ГУЦУЛ. – Стеля прогнулася. Нам страшно спати у своїх квартирах і нікуди піти.
– Воду нам привозять, проте не всі її отримують, – скаржиться мешканець вулиці Барбюса Анатолій. – Коли о 10.00 йшов на роботу, машини, що доставляє воду, на нашій вулиці вже не було. Вчора о 18.00, повернувшись із роботи, я теж не встиг отримати воду. Неодноразово телефонував до диспетчерської водоканалу. Сказали, що машина поїхала доставляти питну воду на іншу вулицю, але скоро повернеться. Ми довго чекали, проте машини так і не було. Тепер я змушений їздити до мами в село за межі Чернівців, щоб набрати у пляшки воду.
Міліціонери охороняють від мародерів та... пішоходів
Будинок у провулку Білоруському охороняє міліція. Правоохоронці кажуть, що вкрасти чуже ніхто не намагався. А ось прохання не ходити у зоні зсуву всі ігнорують.
Жінка з торбами, практично відштовхуючи правоохоронця, йде до місця спуску до залізничної колії. "А якщо не пустите, сяду тут із сумками і буду сидіти", – пригрозила мешканка Калічанки. Слідом за нею пішло ще кілька людей.
– Ну що з ними робити? Не битися ж? – каже працівник Першотравневого райвідділу міліції Вадим ПРІСНЯК. – Ми повинні не допускати, щоби люди перебігали в цьому місці колію. Але самі бачите. Нічого нікому не поясниш.
Працівники залізниці відновлюють колію на цій ділянці. Дівчата з технічного відділу Чернівецької дистанції колії Львівської залізниці рулеткою вимірюють зміщення колії. "Цими днями значних змін немає. Зсувається лише на два-три сантиметри. Доведеться цю зону укріплювати", – каже працівниця технічного відділу Чернівецької дистанції колії Львівської залізниці Марина ЛЕСЬ.
Поглянути на зсув приїхали й працівники Чернівецької комплексної гідрогеологічної партії. Кажуть, приїхали подивитися, що тут коїться. Вважають, що на цьому зсуві комплекс заходів не проведено, тому і його причину не усунуто. Доки не ліквідують причину (а причина – грунтова вода), зсув буде постійно виявлятися. Частину вулиці Барбюса знесе. А на черзі – руйнування вулиці Гагаріна.
Антоніна БАБЧУК
2-07-2010, 16:56
0
3 135