Нещодавні зливи пошкодили покрівлі й квартири у 18 будинках. Зокрема залило оселі чернівчан на вулиці Челюскінців, 16, та у 15-16 під’їздах будинку, що на вул. Південно-Кільцевій, 29. Про це повідомив перший заступник директора департаменту ЖКГ Василь Манчуленко.
Покрівлі пошкоджених будинків обстежили комісії. Поточний ремонт покрівлі будинку на вул. Челюскінців,16, зробили працівники ЖРЕПу. А покрівля багатоповерхівки, що на вул. Південно-Кільцевій, 29, яка раніше була у відомчому підпорядкуванні ВАТ "Кварц", потребує капітального ремонту. Для покриття її євроруберойдом потрібно щонайменше 78 тисяч гривень.
– Капітального ремонту тут не робили, відколи стоїть цей дім, – розповідає мешканець будинку, що на вул. Південно-Кільцевій, 29, Анатолій БЄЛАН. – Лише стелили маленькі латочки на даху. Коли була злива, вода в будинку текла стінами, електрощитом. Добре, що не сталося замикання і ніхто не вступив у калюжу на сходовому майданчику. Були збори, але нам сказали, щоб ми купили матеріали, а робітники будуть.
Але матеріали дорогі, звідки в мене, пенсіонера, на них гроші? Сусідка навпроти теж грошей не має, бо хворіє. Якось восени приходили працівники "Санітарії" латати дах, але робили це абияк: на холодний бетон мастили смолу і накладали руберойд. Я їм казав, що так не триматиметься – не послухали. Довелося самому паяльною лампою розігрівати бетон і перекладати наново руберойд. Але дах будинку потребує капітального ремонту, а не латок! Зараз знову пішов дощ і все замокає. В коридорі та квартирі стеля і стіни мокрі. Доводиться ставити відро на горищі над своєю квартирою.
Анатолій Бєлан показав маршрут, яким постійно піднімається на горище виносити воду. Потрібно піднятися двома залізними драбинами, потім пролізти у прохід на горище, а там напівприсядки, оминаючи сваї, метрів 20 добиратися до відра. Так рятуються від затоплення усі сусіди – на горищі більше десятка відер.
– В понеділок провели збори з мешканцями будинку, – розповів заступник начальника управління ЖКГ Шевченківської райради Віктор РАЄЦЬКИЙ. – Вирішено провести ремонт на умовах співфінансування. Але наразі розробляється проектно-кошторисна документація. Мешканцям пропонували створити ОСББ на базі двох будинків, що потребують ремонту, але вони відмовилися. Однак навіть в разі створення ОСББ ремонтні роботи здійснювали б на умовах співфінансування. Приватне ж підприємство "Санітарія" не повинно виконувати ці роботи, до його обов’язків входить тільки поточний ремонт.
Як повідомили в облуправлінні у справах захисту прав споживачів, мешканцям у подібних випадках
потрібно написати заяву до ЖРЕПу або департаменту ЖКГ з вимогою усунути недоліки. Якщо за два тижні заяву не розглянуть, слід скаржитися до їх управління. Там надається припис до виконання робіт обслуговуючій організації. Якщо є законні підстави, ремонт виконується.
Михайло Салітра
20-05-2010, 10:39
0
3 596