RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Декілька тисяч островів, розкиданих в Індійському океані. Спека від 28 до 40 градусів. Коралові рифи, яскраві рибки, екзотичні фрукти, тисячі мавп. Такою є Індонезія, летіти до якої потрібно 17 годин із пересадками.
Саме у цій країні на острові Балі (один зі світових туристичних центрів, – ред.) нещодавно на міжнародній конференції побувала група чернівецьких школярів разом із наставником, вчителем фізики та астрономії ліцею №1, заслуженим вчителем України Паулем Пшенічкою. Про враження вони розповіли кореспондентові "МБ".

Від кокосів, які падають, людей гине більше, ніж від акул

– Балі – не найбільший острів у Індонезії, проте це найбільш знаний курорт у світі, – розповідає Пауль ПШЕНІЧКА. – Ми мешкали у місті Санур на березі Індійського океану. Приємно вразили мешканці. Вони дуже доброзичливі, ввічливі, привітні, дуже молодо виглядають. Ми не бачили п’яних (спиртне там взагалі заборонене), жебраків, людей, які палять. Якщо хтось і йшов із цигаркою, то хіба що туристи.

– Коли ми прилетіли на Балі, там було 36 градусів тепла, – продовжує Пауль Францович. – Але водночас випадає багато дощів, тож усе довкола цвіте, буяє.

Вода в океані надзвичайно тепла і вдень, і вночі, тож купатися можна будь-коли. Акули є, але близько до берега вони не підпливають. Все ж, як нам розповідали, більше людей гине не від акул, а від кокосів, які падуть на голову.

На Балі дуже багато екзотичних фруктів – дині, ананаси, червоні та жовті кавуни, а також маленькі банани – саме вони є їстівними. А великі банани, які продають у нас, вважають кормовими. Є на острові й наші фрукти – яблука, груші.

Дуже гарні коралові рифи. Щоби дістатися до них, треба пропливти катером кілька кілометрів. Рифи різних кольорів – оранжеві, сині, жовті. Під водою вони виглядають, як квіти.

Підлітки їздять до школи на мопедах

– А ще ми навідалися до саду з мавпами, – розповідає Пауль Пшенічка. – Це величезний заповідник, у якому живуть тисячі мавп. Біля входу нам видали спеціальний одяг – блакитні спідниці і жовті пов’язки. Саме ці кольори відлякують мавп. Інак­ше тварини все у вас відібрали б. Задивишся кудись, а кепки вже немає – мавпа забрала. І вже не віддасть. Мавпи живуть у природних умовах, харчуються фруктами з дерев, хоча туристи їх також підгодовують.

Ціни приблизно такі самі, як у нас. Номер у дешевому готелі коштує 110 доларів за добу, у дорогому – 300 доларів. У готелях є басейни, кондиціонери.

Перед поїздкою нас застерігали: мовляв, куди ви летите, там же землетруси! Справді, в Індонезії буває більше тисячі землетрусів на рік. Але нам пощастило. А вже через два тижні після нашої поїздки там стався землетрус.

– Мені сподобалися індонезійські дівчата, – ділиться враженнями учень ліцею №1 Олег ПАДУРЯН. – Вони гарні, привітні, майже нічим не відрізняються від наших – мають таку ж сучасну техніку, модно одягаються. Чудово розмовляють англійською мовою. Вразило, що всі школярі їздять до школи на мопедах. Тут дуже розвинений серфінг, майже всі захоплюються ним. Та й не дивно – хвилі в океані високі, це справжній екстрим.

Щодо їжі, то вона в Індонезії непогана, але через кілька днів я почав сумувати за нашими стравами. Бо до їхньої їжі треба звикати з дитинства. Ми їли супи з кокосового молока, екзотичні фрукти, пасту з кокосової стружки, яку для краси загортають у пальмові листки.

– Ми жили і харчувалися за рахунок організаторів конференції, – завершує Пауль Францович. – Саме тоді в Ісландії сталося виверження вулкану, і ми з жахом думали про те, чи вистачить нам грошей на проживання, якщо скасують авіарейси і ми не зможемо дістатися додому. Так і трапилося. В аеропорті нам повідомили, що усі рейси скасовано. Якою ж була наша радість, коли сказали, що наше проживання оплатить авіакомпанія! Тож ми ще п’ять днів могли насолоджуватися Індонезією. 

Довідка

 Республіка Індонезія – країна у Південно-Східній Азії, що складається з багатьох груп островів, розташованих біля екватора між Індійським і Тихим океанами.

 Столиця – Джакарта.

 Індонезія складається з 13 тисяч 677 тропічних островів. Це четверта за кількістю населення в світі країна (203,68 мільйона осіб).

 Мови: індонезійська (державна), яванська (місцевий діалект).

 Грошова одиниця – індонезійська рупія.

пам’ятка туристу

 Рекомендований одяг – із бавовни та інших легких матеріалів.

 У храмах короткі спідниці та шорти треба прикривати довгою накидкою.

 Індонезійці дуже терплячі до іноземців, але все-таки треба бути обережними. Не варто вказувати на когось пальцем.

 Вода з-під крана не призначена для пиття, але придатна для вмивання.

 Слід враховувати, що в Індонезії часто бувають землетруси.

 На Балі туристи не практикують поїздки громадським транспортом. Краще брати таксі.
14-05-2010, 12:34
Коментарів 0 Переглядів 2 233

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.