Піти до райвідділу міліції і оформити штраф нині пропонують правоохоронці тим, кого "застукають" із пляшкою пива на вулиці. Ще з 11 лютого в Україні почала діяти заборона на вживання будь-якого алкоголю у громадських місцях. Але відколи припекло сонце, поціновувачі хмільного напою відчули на собі дію безалкогольних законів.
– Я з товаришем йшов парком, п’ючи пиво в маленьких пляшках ємністю 0,33 літра, – розповів чернівчанин Василь К. – Раптом до нас підійшли працівники патрульно-постової служби міліції та запитали, чи знаємо ми про заборону його розпиття в громадських місцях. Ми, звісно, відповіли, що не знаємо. Тоді правоохоронці попросили нас заховати пиво та випити його вдома чи в іншому дозволеному місці. Також попередили, що якщо побачать нас із пивом ще раз, відвезуть до райвідділу й випишуть протокол про накладення штрафу.
Кореспондент "МБ" вирішив перевірити дієвість цієї заборони і на собі. Купивши пляшку пива та попередньо зірвавши з неї етикетку, почав посеред площі розпивати пиво. Правоохоронці не змусили на себе довго чекати. Уже після перших ковтків пива переді мною з’явилося двоє молодиків у формі.
Традиційно невиразно представившись і традиційно на "ти" почали вимагати викинути пляшку. Те, що на ній була відсутня будь-яка інформація про назву напою чи виробника, їх не переконувало. Винесли попередження і сказали, що за кілька хвилин прийдуть перевірити. Після їхнього відходу я загорнув те саме пиво в аркуш паперу формату А-4 і продовжив пити. Коли наряд проходив повз мене вдруге, вони тільки подивилися, нічого не сказавши.
Отже, або відділок того вечора був переповненим, або "американський" варіант із загорнутою в непрозорий пакет чи папір пляшкою все-таки діє. Хоча без наслідків розпивати пиво пощастило не всім.
Як повідомили у прес-службі УМВС у Чернівецькій області, за подібні порушення вже понад 150 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. 20 із них сплатили штрафи за порушення під час продажу пива та інших слабоалкогольних напоїв.
Отже, за межами дому безкарно випити пива чи джин-тоніку нині можна в кафе, барах та інших підприємствах громадського харчування й торгівлі, де дозволено продавати такі напої. (М. Салітра)
На замітку
Де заборонене вживання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів (за винятком спеціально відведених для цього місць):
в установах охорони здоров’я;
у навчальних та навчально-виховних установах;
у громадському транспорті (враховуючи транспорт міжнародного сполучення);
на зупинках транспорту, в підземних переходах;
на закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
у ліфтах і таксофонах;
на дитячих майданчиках;
на спортивних майданчиках;
у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установах.
Яке покарання
Якщо порушення зафіксовано вперше – попередження або накладання штрафу від 17 до 85 гривень;
Повторне порушення – стягнення штрафу у розмірі від 51 до 119 гривень;
Якщо порушення зафіксовано втретє – штраф 102-136 гривень або виправні роботи від одного до двох місяців із відрахуванням 20 відсотків заробітку, або адмінарешт до 15 діб.
6-05-2010, 11:03
0
3 472