Будь-якої пори року в Буковинських Карпатах туристи можуть відпочити.
Дев’ять садиб зеленого туризму об’єдналися в один маршрут "Родзинки Буковини" у рамках проекту за співфінансування Німецького товариства технічного співробітництва. Протяжність маршруту "Родзинки Буковини" 160 кілометрів – від Ошихлібів до Підзахаричів.
Кожна садиба, окрім проживання, гуцульської кухні та прогулянок горами, пропонує свої "родзинки Буковини" .
Відома далеко за межами Буковини майстриня з Ошихлібів Ярослава ЩЕРБАНЬ навчає охочих ткати і вишивати.
– Навчитися вишивати може майже кожна людина, а ось ткацтво – дуже копітка робота, – розповідає майстриня. – Для роботи потрібно 2,5 тисячі ниток, і тільки щоби заправити станок, потрібно витратити тиждень.
А в Підзахаричах у музеї етнографії та краєзнавства гуцульщини майстер-класи проводять учні місцевого навчального комплексу "Перлина Гуцульщини", наприклад, з писанкарства, різьби по дереву, декорування предметів побуту природними матеріалами.
У руках Христини ШПЕНТЮК звичайна пляшка і набір круп перетворюються на сувенір.
– Такий виріб символізує достаток у домі, як у нас кажуть: хата гарна не кутами, а пирогами, – пояснює дівчина. – Використовуємо сипучі продукти, поширені на Гуцульщині, наприклад, кукурудзяне борошно, квасолю, горох… Складаємо їх у пляшку шарами, як підказує фантазія.
Учень 11 класу Богдан Шпентюк не тільки знає, як зробити діжку, але й радить, що в ній можна зберігати. Для молочних і сипучих продуктів, а також для меду підходить липа, щоби заквасити капусту чи огірки або зберігати вино – дуб.
Фрозина Том’юк, власниця садиби в Підзахаричах, вважає родзинкою свого дому створення родинного музею скарбів родини Кузнюків. Вже зібрано понад 1,5 тисячі експонатів. А Ольга ФІЖДЕЛЮК із Великого Рожина за освітою медик, тому туристів оздоровлює фіточаями: "Коли до мене приїжджають туристи і починають пити таблетки, я їм кажу: вдома їх пийте, а я оздоровлюватиму вас чаями на травах".
Родина Марії Клим із Виженки тримає двох коней: Орлика і Малюка, яких вважають членами своєї родини. Туристам пропонують прогулянки і верхи, і на возі.
А у садибі родини Тонієвичів із Чорногузів є великий став з вербами. Тому садибу так і назвали "Під вербами". Тут можна порибалити, поспостерігати за нутріями, для яких серед ставу господарі збудували будиночок.
Як запевняють господарі садиб "Родзинки Буковини" , щороку вони намагаються запропонувати відпочивальникам дедалі більше послуг, а вартість відпочинку не підвищують. У середньому доба проживання без харчування коштує 75 гривень, з харчуванням – 150-200 гривень. А годують у горах так, що за тиждень туристи на домашніх продуктах поправляються на чотири-п’ять кілограмів.
Марина КАРАСЬОВА
371
0
Свіжий номер №47, 21 - 27 листопада 2024 року