RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

"Люди не лише почали знайомитися через спеціальні сайти в Інтернеті, вони там живуть, – такою іронічною фразою розпочав свої міркування постійний клієнт одного з комп’ютерних клубів міста Чернівці . – Так, тепер зустрічі відбуваються не з квітами та в затишних місцинках, а в соціальних віртуальних мережах. Тут замість квітів – віртуальні зайчики за 30 гривень, а поцілунками тепер не насолоджуються, їх описують…"

Тема віртуальних романів зараз дуже актуальна. Кореспондентові "МБ" щасливу історію розповіла знайома. А ось сумну історію, коли людина стає залежною від віртуального світу, я вирішила шукати в Інтернет-клубах.

"У мережі може бути знайомство, а не роман"
– Роман у соціальній мережі може закінчитися щасливо, якщо віртуальний етап стосунків триває не більше тижня, – говорить 23-літня Діна КЛИМЕНКО. – У мене через соціальні мережі було три знайомства. Одне з них завершилося міцними гарними стосунками. Із хлопцем ми вже разом півтора року. Ми познайомилися в соціальній мережі, але я не дуже орієнтуюся в тому віртуальному світі з модними фотоальбомами… Саме тому за моєї ініціативи вже через тиждень ми зустрілися у кафе.

– Зараз я буваю в соціальній мережі раз на тиждень, щоби відповісти на повідомлення друзів, які живуть в інших містах, – зауважує Діна. – Хлопець каже, що до знайомства зі мною "зависав" у цих мережах рік, але реальних зустрічей було лише дві, які завершилися розчаруванням. А одного разу на зустріч із ним замість однієї прийшли відразу чотири дівчини-підлітки… Так, для багатьох підлітків Інтернет є розвагою, тоді як по той бік монітора може сидіти самотня ранима людина, яка шукає долю. До речі, гадаю, що наші стосунки – це доля й великий виняток із правил віртуального знайомства. Наш успіх у тому, що як такого віртуального роману не було, ми просто познайомилися в мережі й перейшли в реальність.

"Хочу мати друга в реальності"
Наступного дня в Інтернет-клубі мені вдалося знайти іншого співрозмовника. Це дівчина, яка відрекомендувалася як Аліна. Сказала, що їй 25 років.

– У клубі я чотири роки, – каже чернівчанка Аліна. – Так, я розумію, що це може бути залежність, але… Де я отримаю можливість познайомитися з людьми із різних країн? Я не маю грошей на подорожі. Хоча, знаєте, я люблю фотографувати й перший мій роман почався завдяки сайту для фотографів. Там усі виставляють свої роботи й спілкуються. Із цього сайту я перейшла в соціальну мережу. Стосунки не склалися, я почала шукати нових цікавих людей. Був період, коли віртуальний роман завершувався двома-трьома зустрічами й сексом. Потім я зрозуміла, що мене це спустошує.

– Що я маю? – розмірковує дівчина. – У реальності якось не можу знайти цікавих людей. Мені посеред дороги кричати, яка я цікава?! А на своїй сторінці в соціальній мережі я відразу демонструю свої таланти – фото, нотатки, кмітливість у висловах… Але і це не справжнє, бо… Знаєте, мені якось з-за кордону зателефонувала мама, мені її дуже не вистачає. Ми довго говорили і потім мама запитала: "Я, напевно, поїду до океану, а що ти збираєшся робити?" Я, відповіла: "А я купила нову сукню, нафарбувалася і піду зараз в он-лайн, там має бути Пашка…" Мама подумала, що он-лайн – це новий клуб. Після розмови я плакала всю ніч… А коли вранці увімкнула радіо, там перед рекламою прозвучав жарт: "Блондинка нафарбувалася і пішла в он-лайн". Я знову плакала… Я більше не хочу бути у клубі, я хочу мати коханого у реальності…

Кореспондент "МБ" провела в таких клубах декілька днів. Усі були захоплені або іграми, або соціальними мережами. До клубу зайшов молодий чоловік у військовій формі. Він повільно, більше години друкував декілька речень. Потім попросив мене допомогти відправити електронного листа. Я помітила декілька слів: "Вже їду додому. Скоро обійму". Я всміхнулася, а хлопець пояснив: "Мушу бігти, кохана чекає…"
Не думаю, що він колись повернеться в Інтернет-клуб…

Валерія Чорней, Антоніна Бабчук


коментар

Оксана Рогозинська,
психолог центру практичної психології
й соціальної роботи Управління освіти:

Часто до віртуальних знайомств та романів вдаються люди, які мають певні труднощі зі спілкуванням у реальному житті. Соціальна мережа знижує рівень тривоги під час знайомств. А отже, і збільшує шанси знайти собі друзів, однодумців, партнера для життя. Та у віртуальному спілкуванні є чимало мінусів. Насамперед, кульгає наша щирість. Ми намагаємося виглядати й змальовувати себе кращими, ніж є насправді. Знаходити собі товаришів у мережі зараз модно. У такий спосіб можна не лише збільшити коло знайомих, але й задовольнити певні інтереси. Головне – не потрапити в залежність.
У віртуальному світі легше довести, що ти чогось вартий, у реальному – усе не так просто.
Коли людина проводить у віртуальному світі більше часу, ніж з реальними людьми, можна говорити про певну залежність. Зазвичай про це починають говорити рідні та друзі, шукаючи допомоги в психологів".
22-04-2010, 11:29
Коментарів 0 Переглядів 2 804

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.