RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Iз газобетону – ідеально тепле житло

Газобетон – відносно молодий матеріал на будівельних майданчиках Буковини, хоча в Європі він відомий ще з 1920-х років. Будівельні блоки легкі, прості в монтажу, екологічні. Завдяки пористій структурі вони мають відмінні тепло- і шумоізоляційні властивості. Житло, збудоване з газобетону, не потребує додаткового утеплення.

Застосування газобетонних блоків досить різноманітне. З них можна зводити будь-які стіни: зовнішні й внутрішні, заповнювати каркаси монолітних будинків, а також завдяки малій вазі використовувати при реставрації старих будинків.

В області газобетон використовують і в приватному секторі, і в будівництві багатоквартирних будинків (наприклад, масив "Зоряний"). Як розповів Роман ЗАСТАВНИЙ, представник заводу з виробництва газобетону, несучі стіни із блоків можна будувати до трьох поверхів (більше для котеджного будівництва й не потрібно). А ось кількість поверхів у каркасно-монолітному будівництві необмежена. Причому коли каркас заповнюють газобетонними блоками, а не цеглою, навантаження на конструкцію значно менше.

– Щодо витрат, то в будівництві потрібно враховувати не тільки вартість основного матеріалу – цегли або блоків, але й додаткових складових, – зауважує Роман Заставний. – Цегла може коштувати дешевше, ніж якісні газобетонні блоки. Але при цьому для цегляної кладки потрібна значна кількість піску, цементу. Такі стіни потребують додаткової теплоізоляції, штукатурення тощо. У результаті економія при будівництві з газобетону може сягнути 50 відсотків.
Також варто врахувати й витрати на опалення будинку в майбутньому. У помешканні з газобетону вони будуть меншими, ніж у цегляному будинку.
Газобетон має особливості, які важливо враховувати й у будівництві, і під час проживання в такому будинку. Наприклад, руйнівну дію вологи на блоки. Матеріал має здатність накопичувати вологу, тому не рекомендують встановлювати його у ванних кімнатах та інших приміщеннях, не захищених від води.
Викладаються газобетонні блоки на спеціальний клей. В ідеалі прошарок завтовшки міліметр не може утворити серйозних "містків холоду" (насправді навіть кладка 2,5 цегли зазвичай не буває цілком герметичною). І щоби збудувати ідеально теплий будинок із газобетону, будівельники використовують, наприклад, кладку не із блоків по 20 сантиметрів, а викладають у шаховому порядку два ряди по 10 сантиметрів. Або теплоізолюють шви чи обшивають фасад пінопластом і штукатурять.

Газобетон легко піддається обробці, у нього можна навіть забивати цвяхи, як у дерево. Але при значних навантаженнях у дереві звичайне кріплення тримається, а в газобетоні – ні. Тому під час монтажу важких речей потрібно використовувати спеціальні дюбелі для пористого бетону. Цвяхи підійдуть, якщо потрібно почепити на стіну щось легке, наприклад, картину чи фото. Фахівці рекомендують забивати їх під кутом 45 градусів зверху до низу.

Переваги газобетонних блоків

 Матеріал легкий, але міцний. Стандартний блок 600Х250Х200 мм важить 18 кілограмів і може замінити 17 цеглин, які важать 60 кілограмів.

 Газобетон має чудові теплоізолюючі й теплоакумулюючі властивості. Повітря, яке міститься в порожнинах блоків, забезпечує теплоізоляцію й шумоізоляцію, кращу за показники цегли в 3-5 разів. Будинок із газобетону не вимагає додаткового утеплення. Різких коливань температури повітря в такому будинку не буває ні влітку, ні взимку.

 Натуральний біологічний будівельний матеріал. Він "дихає", регулюючи рівень вологи в приміщенні й створюючи оптимальний мікроклімат. Під час експлуатації газобетон не виділяє токсичних речовин.

 Довговічність будинків з газобетону не відрізняється від споруд з цегли. При цьому газобетон простий в обробці, його легко пилити й свердлити.

 Газобетонні блоки не горять і перешкоджають розповсюдженню полум’я завдяки теплофізичним властивостям. 
Марина Карасьова
15-04-2010, 11:36
Коментарів 0 Переглядів 4 889

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.