Дедалі частіше можна побачити на вулицях людей, які вигулюють на повідках кішок. Більшість вважає, що повідок – винятково для собак, а для кішок це протиприродно і неможливо. Насправді ж кіт чудово може ходити на повідку, хоч і не так слухняно, як собака. Вигулювати кішку на повідку зручно. Його можна використовувати для звичайних прогулянок, переїздів, походів до ветеринара. У великому місті це особливо важливо.
Як привчити кицьку до прогулянок на повідку? Насамперед придбайте ошийник. Він має бути не надто вузький, інакше тварина може задихнутися, зачепившись за щось. У жодному разі не застосовуйте замість ошийника ланцюжок, не відпускайте кішку гуляти з бантиком (киця взагалі не повинна носити бантики), не чіпляйте до ошийника дзвіночок.
Навчання слід починати у віці від дев’яти до 12 тижнів. Для початку одягніть кішці на шию гумову стрічку. Тварина, найімовірніше, лапами і зубами намагатимуться зірвати її. Через кілька хвилин зніміть стрічку і повторіть процедуру за кілька днів. З часом кішка звикне. Потім беремо міцний, але не надто важкий шкіряний ошийник і на короткий час одягаємо його на шию кішці.
На п’ятий місяць уже можна брати кішку на повідок. Він коштує у наших зоомагазинах у середньому 70 гривень. Але не ведіть тварину відразу на вулицю, потренуйтеся у квартирі. У жодному разі не можна тягнути або смикати за повідок.
Коли кішці виповниться шість місяців, можна вивести її на коротку прогулянку біля будинку. Лагідно з нею розмовляйте і часто гладьте її під час прогулянки. З часом кішка навчиться впевнено ходити на повідку.
– В ідеалі тварини – кішка чи собака – взагалі мали би гуляти вільно, без повідків, ошийників та намордників, – коментує директор обласної державної лабораторії ветеринарної медицини Валерій ДОПІРЯК. – На жаль, це не завжди можливо. Тому краще вигулювати кішку на повідку, ніж постійно тримати у квартирі або випускати без нагляду на вулицю. Бо тварина, яка звикла бути у квартирі, дезорієнтується у просторі і може загубитися.
Проте під час прогулянки будьте пильними, стежте, щоби на кицьку не напав собака або не наїхала машина. Також пам’ятайте, що тварина на вулиці може набратися паразитів. Тому після прогулянки огляньте у коридорі кішку, чи немає на ній бліх, кліщів, реп’яхів, помийте їй лапи. Але, якщо ви вигулюєте тварину щодня, краще придбати для неї ошийник від паразитів.
Галина МАРКІВ
2-04-2010, 10:38
0
3 258