Страховка може відшкодувати ринкову вартість авто

у номері / суспільство
2 452
0
Страховка може відшкодувати ринкову вартість авто

Зараз в Україні для автомобілістів існує обов’язкове страхування цивільної відповідальності. У разі ДТП страхова компанія відшкодує збитки потерпілій стороні. Однак можна застрахувати і своє власне авто від неприємностей. Для цього існує такий вид послуг, як КАСКО – це страхування транспортного засобу від ризиків, які можуть виникнути у процесі експлуатації.

– Існує кілька видів КАСКО, всі вони є добровільними, – розповіли в одній зі страхових компаній. – Використовують такі терміни, як повне і часткове КАСКО. Повне – включає всі можливі ризики – викрадення, стихійне лихо, пожежу, протиправні дії третіх осіб, ДТП. Також можливо застрахувати своє авто від кожного зі згаданих ризиків окремо або кількох. Лише викрадення окремо не страхується.

У разі настання страхового випадку відшкодування отримує власник транспортного засобу. Як розповіли в компанії, можна отримати ринкову вартість авто – при укладанні договору суму записують у поліс. Вартість визначають реальну за цінами на ринку.

Кожна страхова компанія пропонує свої умови, які можуть відрізнятися від інших. Тож про подробиці можна дізнатися безпосередньо в агентів. Зокрема це можуть бути різноманітні знижуючі коефіцієнти, бонуси та інше, від чого залежатиме вартість страхового полісу. Можливі й різні суми виплат – часткова або повна ринкова вартість. У кожному разі за страховку доведеться заплатити не таку вже й маленьку суму – зазвичай вона становить від 4 до 9% вартості авто. При цьому слід знати, що працюють страховики лише з автомобілями, не старішими восьми років. Кажуть, що можуть і зі старішими, але це невигідно самому страхувальнику – через значне зношення виплата буде невеликою. Отож зазвичай річний поліс на машину коштує від 1,5 тисячі гривень до 10-12 тисяч.

Найчастіше страхувальники обирають повне КАСКО. При цьому з настанням кризи клієнтів не поменшало. Очевидно, люди розуміють, що втрата машини може стати дуже відчутною, тому й страхують. Однак досі таким видом добровільного страхування охоплена невелика частина транспортних засобів – переважно нові дорогі авто.

Договорами передбачено, що виплату страховки здійснюють впродовж місяця з дня отримання всіх документів. У дійсності від дня страхового випадку до виплати може минути чимало часу. Найчастіше затримка трапляється через суди – у разі ДТП обов’язково має бути рішення суду про визнання винної сторони. Нині суди перевантажені справами, тож розгляд може затягнутися.

Водночас автомобілісти часто скаржаться і на страхові компанії. Найчастіше – на затримку виплати, особливо останніми кризовими роками. Іноді постраждалий водій просто не може знайти страхову компанію.

– Я мав страховку, яку отримав в офісі фірми в Чернівцях, – розповів чернівчанин Анатолій. – Коли ж потрапив у ДТП, спочатку зателефонував за номером, вказаним у полісі. Зв’язку не було. Потім пішов за відомою адресою і побачив там зачинені двері, а вивіска зникла. Телефонував до київського офісу, а там про долю чернівецької філії нічого не знали.

Такі факти непоодинокі. Досить часто відділення страхових компаній переїжджають в інші приміщення, не завжди повідомляючи про це своїх клієнтів. Це трапляється навіть із досить потужними фірмами, які мають багато філій по всій Україні та активно рекламуються в ЗМІ. Тому фахівці радять обережно обирати страхову компанію і надавати перевагу тим, які давно працюють на ринку та мають розгалужену мережу філій.
Ігор ДОВГАНЬ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

01:30
Ложка однієї спеції змусить орхідеї буяти квітами: експерти поділилися лайфхаком
01:15
Кров стигне в жилах: топ-10 фільмів жахів на основі реальних подій
01:00
Що зробити, щоб парфуми трималися весь день: допоможе неочікуваний продукт
00:45
Вчені з’ясували, що впливає на апетит – і це не просто звичка
00:30
Скільки потрібно ходити, щоб схуднути: тренери спростували магію 10 тисяч кроків
00:15
Нова шахрайська схема з "відеокружечками" у Telegram: як не потрапити в пастку
02 квітня, 2025
23:46
Гороскоп на 3 квітня: Тельцям – роздратування, Водоліям – приємна знахідка
23:32
У Чернівцях обирали керівника "Ветеран-Хабу": збори завершилися суперечкою - фото
ексклюзив

Колонка

Читають Коментують
У Буковинських Карпатах на відомого ведучого Комарова напав ведмідь
38 589
"Це аферист, який використовує приміщення міста і не платить гроші", - мер Чернівців про керівника волонтерського штабу
15 959
Відома співачка із Чернівців заявила, що йде в президенти
10 957
У Чернівцях горіла церква: що відомо
9 835
"Наш бус повністю знищений": волонтери з Чернівців, які потрапили під ракетний обстріл у Кривому Розі потребують допомоги
9 794
Відсьогодні на Буковині починає діяти заборона на вилов риби
8 381
У Чернівцях зустрінуть двох відважних воїнів, які загинули у Донецькій області
8 367
Волонтери заявили, що "Клічук спить і бачить", як їх виселити із приміщення у центрі Чернівців. У мерії прокоментували
6 693
Вчені назвали продукт, який знижує ризик гіпертонії та високого холестерину
6 533
На Буковині чоловік за кошти гранту відкрив кав'ярню
6 515

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм