Не будуйтеся біля річки чи на пагорбі

у номері / суспільство
3 524
0
Обираючи місце для будинку, врахуйте чимало факторів – рівень підземних вод, посадочні властивості грунту, сусідні забудови, навіть енергетику місця. Як це зробити, ми запитали у фахівців.

Якщо ділянка кутова – більше грошей на огорожу

– Обов’язково подивіться, чи є поблизу ділянки маршрути тролейбусів, автобусів, якими ви змогли би дістатися різних кінців міста, – рекомендує завідувач лабораторії будівельних матеріалів кафедри будівництва та архітектури Чернівецького національного університету Наталія ДРОГОМЕРЕЦЬКА. – Адже не у кожного є власне авто.

Потрібно звертати увагу і на сусідів. Якщо поблизу знаходяться автомайстерня, свиноферма чи інше підсобне господарство, запахи й гамір вам заважатимуть. Те ж саме стосується і вітрових генераторів на сусідніх ділянках – вони створюють гул.

Важливо: обрана вами ділянка кутова чи посередині зони забудови. Якщо кутова – доведеться витратити більше грошей на огорожу.
Якщо дорога біля вашої ділянки грунтова, але поряд є багато нових забудов, можете на цю територію погоджуватися. Потім можна буде скинутися із сусідами і заасфальтувати дорогу, підвести воду. Самому ж це буде дуже витратно.

– А ще бажано, щоби ділянка була вище дороги, – каже Наталія Василівна. – Бо якщо нижче, вся вода з дороги після паводків або сильних дощів стікатиме на ваше подвір’я.

Врахуйте, що будинок треба розмістити у межах обраної ділянки так, щоби він був за 35-40 метрів від дороги – це задля вашого ж комфорту.
Обираючи ділянку, перевірте грунти і наявність води. Воду віддайте до санепідемстанції, щоби визначити якість. Найкраще обирати місце для забудови навесні, коли паводки, дощі – тоді відразу видно: суха ця ділянка чи ні.

Якщо вода тут була 50 років тому, може з’явитися знову

– Під час обрання ділянки для побудови помешкання обов’язково зверніться до спеціалістів, – радить доцент кафедри фізичної географії і раціонального природокористування географічного факультету ЧНУ Богдан РІДУШ. – Зокрема у Чернівецькому відділі Львівського геотехнічного інституту є кваліфіковані геологи, які підкажуть, можна будуватися на певній ділянці чи ні.

Для спорудження помешкання раджу обирати ділянки подалі від річок, щоби вони не затоплювалися, а також від крутих схилів, бо вони можуть бути зсувонебезпечними, та враховувати наявність карстових порід. Усе це можна виявити лише за допомогою спеціалістів. Якщо хтось каже, що живе на певній території 30 років і затоплення чи підтоплення тут ніколи не було, це нічого не означає. Фахівці знають – якщо вода тут була 50-100 років тому, вона може з’явитися знову.

– Якщо ви будуєтеся на схилі, бажано, щоби він був обернений на південь – тоді у вашому помешканні буде тепло та сухо, – каже Богдан Тарасович. – Також варто зважати на рівень підземних вод. Для цього можете заглянути до найближчої криниці. Якщо рівень води піднявся вище трьох метрів до поверхні землі, ви не зможете викопати погріб.

Варто пам’ятати, що не можна копати криницю поблизу каналізації. Бо витоки з неї забруднюють підземні води.
За словами кандидата біологічних наук, доцента кафедри екології та біомоніторингу біологічного факультету ЧНУ Галини МОСКАЛИК, важливо, щоби ваш будинок не знаходився у так званій аномальній зоні.

– У деяких ділянках землі є тріщини, крізь які з ядра на поверхню виділяється радіоактивний газ – радон, – пояснює Галина Георгіївна. –Тривале перебування у цій так званій аномальній зоні негативно впливає на здоров’я людини. Недарма існує термін "ракові будинки", де люди постійно хворіють на одну і ту саму хворобу. А все через те, що цей будинок знаходиться над розломом. Як знайти такий розлом? Можна виміряти концентрацію радону на обраній для будівництва території.

Негативні місця можна визначити й іншими способами. Наприклад, за традиціями нашого народу, до новозбудованої хати чи квартири, перш ніж увійти, треба пустити кішку. І там, де тварина ляже спати, не можна ставити ні ліжко, ні обідній, ні робочий стіл. Бо це місце з негативною енергією, яку кішки дуже полюбляють. А ось собака, навпаки, ніколи не ляже в аномальній зоні.

– Також наявність аномальних зон можна визначити за виглядом рослин, які тривалий час ростуть в обраному місці – дерев, чагарників, кущів, – продовжує біолог. – Якщо рослина знаходиться в аномальній зоні, у неї будуть різноманітні порушення росту, каліцтва, наприклад, "відьомські мітли", нарости, капи (наріст із багатьма сплячими бруньками), покручене галуззя. Усі фруктові дерева, за винятком вишні, а також конюшина, липа, клен, береза погано почуваються в аномальній зоні.
Галина МАРКІВ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм