У Стрілецькому Куті молоді батьки вже віддавна записуються в чергу на влаштування своїх дітей до місцевого дитсадка. А дехто, розуміючи, що справа ця безперспективна, навіть не розраховує на це.
Зростає народжуваність, а садок замалий
– Нашій дочці три роки, тому хочемо віддати її у дитсадок, – каже Тетяна РУСНАК. – І таких, як ми, чимало. Але у нашому дитсадку місць мало, а дітей багато. До того ж, в одному приміщенні розташовані дошкільна установа й місцевий будинок культури.
Справді, щоби потрапити до клубу, потрібно пройти попри стіни дитсадка. Та й сусідство таке не надто вмотивоване.
– Садок відвідують 40 дітей, яких поділено на дві групи, – розповідає Орися ТАЩУК, керівник дошкільної установи. – Цього року до школи підуть сімнадцятеро наших вихованців – це найбільше за попередні декілька років, що свідчить про збільшення народжуваності. У черзі перебуває до сорока дітей. Дві групи можемо сформувати, є ще вільна площа. Однак на перспективу приміщення замале. Потрібно його розширити за рахунок вивільнення двох кімнат, які займає будинок культури. Звичайно, селу клуб потрібен, але й без дитсадка не обійтися.
Дошкільну установу після того, як її пошкодили дощі під час липневої повені 2008 року, відремонтували: перекрили дах, замінили вікна, встановили пічки. Сподіваємося, незабаром буде газове опалення.
У районі є села, які досі не мають садочків
– Перший варіант – перенести клуб до учительської кімнати старої школи, де відділення зв’язку зберігає дрова. У цьому приміщенні розташовується ще й лікарська амбулаторія, – ділиться Мирослав ШАРЛАЙ, сільський голова. – Але тут треба робити капітальний ремонт. Другий варіант – неподалік збудувати новий клуб. На ремонт потрібно не менше десяти тисяч гривень, сільрада коштів не має, але вийти з цієї ситуації можна завдяки методу пожертвувань сільської громади. Без допомоги району нам не осилити будівництво нового будинку культури. Тому вважав би за доцільне перенести тимчасово клуб у колишню учительську й вирішити проблему з дитсадком: за моїми підрахунками, не менше 45 дітей треба сюди влаштувати. Адміністративно до нас належать ще два села – Ревне та Бурдей. Тобто потреба у кількості дитячих місць у дитсадку збільшуватиметься.
– Навіщо витрачатися на ремонт старого приміщення, якщо можна збудувати новий клуб, – вважає Галина ЯКОВИЧ, директор будинку культури. – Крім держави, матеріально можуть допомогти місцеві підприємці – маємо цегельню, лісництво, деревообробні цехи.
А ось Іван БУЛЬБУК, депутат районної ради, учитель історії місцевої школи, звернувся до РДА з проханням допомогти у виділенні коштів на будівництво нового клубу.
– Маємо нову церкву, то й будинок культури потрібен новий, – каже Іван Ілліч. – А приміщення колишньої учительської треба відремонтувати і зробити тут музичну школу.
У селі вже побували представники відповідних служб.
Зійшлися на тому, що поблизу стадіону треба будувати новий клуб, бо тут є прив’язка до інженерних комунікацій, – каже Василь ЯЩУК, голова Кіцманської РДА. – Будемо ухвалювати бюджет і визначимося з коштами як на будинок культури, так і дитсадок. Клуб можна тимчасово перенести й до школи – там є чималий актовий зал. А дітей потрібно влаштовувати у дитсадок. Нині в районі немає дошкільних установ у Шипинцях, Драчинцях, Діброві. Чимало дитсадків треба ремонтувати. Наприклад, 100 тисяч гривень потрібно виділити дитсадку в Киселеві, приміщення якого пошкодив сніг. Загалом же у районі охопленість дітей дитсадками становить 57 відсотків. Тому працювати є над чим.
Василь ГРИНЮК
11-03-2010, 13:22
0
3 270