Випускники одразу хочуть бути начальниками,

у номері / суспільство
3 847
0
Вибір майбутньої професії – непросте питання для старшокласників. На молодих людей впливають учителі, друзі, мода й часто батьки, які хочуть, щоби їхнє чадо навчалося в престижному вузі. Але чи завжди можна працевлаштуватись, отримавши престижну професію?

У Чернівецького регіонального центру зайнятості станом на 1 січня цього року на обліку перебувало 10288 безробітних.

– Чернівцям не потрібні спеціалісти якихось незвичайних професій, – розповідає директор міського центру зайнятості Людмила БЕРЕЗОВСЬКА. – Місту потрібні робітничі спеціальності: токарі, фрезерувальники, будівельники, швачки, слюсарі, продавці тощо. Такими потреби ринку праці були, є й будуть протягом наступних 5-10 років. Річ у тім, що молодь не хоче починати кар’єру із брудної або низькооплачуваної роботи. Усі хочуть бути одразу начальниками з високою заробітною платнею. Це юнацький максималізм, а безробіття залишається серйозною проблемою в нашій країні.
Виходом із ситуації Людмила Василівна вважає масову популяризацію робітничих професій, причому ще з дитячого садка. (А. Сандулович)

Як правильно обирати професію?
 Психологи радять обирати фах, який найбільше цікавить. Адже на роботу потрібно йти з радістю, з почуттям значущості того, чим будеш займатися.
 Щоби не помилитися з вибором професії, потрібно з’ясувати для себе основні цілі, власні психологічні особливості та бажання. Найкраще спочатку відштовхуватися від шкільних предметів, які полюбляєте найбільше, визначити коло інтересів. Потім вирішити для себе, чи зможете бути гарним спеціалістом у цій сфері, чи є можливості (фізичні й матеріальні) здобути освіту за цим фахом, чи володієте необхідними професійними якостями (увага, фантазія, красномовність тощо).
 Не варто вважати, що перший вибір професії кардинально змінить життя й потім уже нічого змінити буде неможливо. Навпаки, експериментувати потрібно в молодості, а ще краще зі школи: відвідувати різноманітні гуртки й секції, пробувати свої сили усюди.
 Варто враховувати також попит на ринку праці. Є різниця між "модною" професією й затребуваною в нашій країні.

Досвід випускників:
Володимир, 21 рік:
– Я ще зі школи полюбляв автомобілі, тому обрав для себе професію автомеханіка. Робота складна й брудна, та й на кар’єрне зростання особливо не слід розраховувати. Працювати доводиться шість днів на тиждень, а заробітна платня невисока. Проте працевлаштуватися нескладно.

Віктор, 21 рік:
– Бухгалтером став, оскільки професія має широкий профіль зайнятості. Бухгалтери завжди потрібні, хоча й рівень заробітної платні не найвищий. Роботу знайшов уже через два тижні після випуску, але завдяки особистим зв’язкам. Самотужки хорошу роботу знайти важко.

Геннадій, 26 років:
– Я за фахом еколог. Таку професію обрав, бо мені це насправді цікаво. Хоча знайти роботу еколога було важко. Спочатку працював у себе на кафедрі, потім ремонтував автомобілі, зараз займаюся громадською діяльністю. Перспектив у майбутньому працювати за професією не бачу.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
У Буковинських Карпатах на відомого ведучого Комарова напав ведмідь
39 590
"Це аферист, який використовує приміщення міста і не платить гроші", - мер Чернівців про керівника волонтерського штабу
17 051
Відома співачка із Чернівців заявила, що йде в президенти
11 012
У Чернівцях горіла церква: що відомо
10 054
"Наш бус повністю знищений": волонтери з Чернівців, які потрапили під ракетний обстріл у Кривому Розі потребують допомоги
9 866
Відсьогодні на Буковині починає діяти заборона на вилов риби
8 776
У Чернівцях зустрінуть двох відважних воїнів, які загинули у Донецькій області
8 393
Волонтери заявили, що "Клічук спить і бачить", як їх виселити із приміщення у центрі Чернівців. У мерії прокоментували
7 296
Вчені назвали продукт, який знижує ризик гіпертонії та високого холестерину
6 699
На Буковині чоловік за кошти гранту відкрив кав'ярню
6 653

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм