На міських продуктових ринках порожньо як між рядами, так і на полицях. На прилавках – по кілька обмерзлих овочів та фруктів.
– Викладаємо на прилавки лише по кілька одиниць продукції, – розповідає приватний підприємець ринку "Буковинський" Світлана ГРИГОРЯК. – Майже весь товар зберігаємо в приміщенні. За десяти градусів морозу яйця починають тріскатися. Всі лотки, які виклали на полиці – це вже не товар, а "вітрина". А тиждень тому ми не те, що товар не викладали, – самі на роботу не виходили. Під час морозів базар був порожній. Приходять лише постійні клієнти.
– Банан коштує 2,50 гривні, а підмерзлі продаємо по гривні, а то й по 50 копійок, – скаржиться приватний підприємець Марія НИКУЛЬСЬКА. – Дехто ще й каже, що це занадто дорого. Покупців немає. А працювати мусимо, бо треба сплачувати за оренду, за опалення кіоску, щоби зберегти товар.
На ринку "Центральному" торговців теж небагато, а це спричинило подорожчання товарів.
– Відсутність конкуренції на ринку призвела до подорожчання деяких продуктів сільгоспвиробництва, – розповідає директор ринку "Центральний" Василь КАВУЛЯ. – Зокрема подорожчала картопля (до 3,5-4 гривні за кілограм), цибуля (до 7 гривень), буряк (4,5 гривні). Зараз із 434 торгових місць працюють лише 30. Переважно це сільгоспвиробники, які привозять таку кількість товару, яку можуть продати за день. Великі перекупники зберігають товар у підвалах, які наразі переповнені. Частину товару навіть розмістили у будівлі адміністрації.
За словами директора ринку, підприємці потроху починають виходити на робочі місця, бо потрібно сплачувати за оренду. Знижувати її вартість не будуть, бо адміністрація ринку повинна сплачувати рахунки за газ, воду, електроенергію. "Морози – це проблема відкритого ринку, – зазначив В. Кавуля. – Але наступного року проблему вирішимо, зробивши ринок критим".
Михайло САЛІТРА
29-01-2010, 10:38
0
3 473