Якщо кілька років тому ялинки просто викидали, то зараз їм вигадують нове застосування. Наприклад, у Києві ними почали годувати слонів у зоопарку.
Оскільки слонів на Буковині немає, відповідні служби знайшли для різдвяних відходів раціональніше використання. У Чернівцях засохлі ялинки перетворюють на тирсу. Подрібнений матеріал використовують у теплицях тресту зеленого господарства як утеплювальний матеріал та добриво для саджанців.
– У нас є спеціально обладнаний трактор, який подрібнює ялинки та переробляє їх на добрива, – розповідає начальник тресту зеленого господарства Василь КОШМАН. – Отримані ж добрива використовуємо у наших теплицях для вирощування саджанців нових ялинок та інших дерев. Частину використаних новорічних дерев відвозять у Магалу до дитячої лікарні, де їх використовують як паливо.
Головна ж ялинка Чернівців, якою тішилися буковинці у свята, зараз знаходиться на території тресту зеленого господарства. Нічого особливого з неї виготовляти не будуть – значна її частина зіпсована цвяхами, а з неушкодженої частини стовбура можна хіба що дошки напиляти.
– Частину зібраних дерев відвозимо до тресту зеленого господарства, а частину вивозять на звалище у Чорнівку, – пояснив начальник КРЖЕПу №9 Григорій КОШЕРА. – Ялинки – один із видів "великогабаритного сміття". Ми взагалі не зобов’язані його вивозити. Але робимо це, оскільки підтримуємо чистоту прибудинкових територій.
Михайло САЛІТРА
28-01-2010, 11:28
0
3 926