Якщо у вашого улюбленця свербіння, почервоніння, цілком ймовірно, що у нього алергія. Це може бути реакцією організму на деякі види їжі чи на щось у навколишньому середовищі. Імунна система тварини починає неправильно працювати, і ті речовини, які у здорових тварин виходять із організму, у хворих, навпаки, затримуються і викликають запальні процеси.
У медичній практиці спостерігається кілька видів алергії у тварин: харчова, на зовнішні фактори та на слину бліх. Кожен вид має свою специфіку появи. Наприклад, харчова алергія може з’явитися лише через один шматок їжі. У деяких випадках алергія передається спадково.
Харчова алергія трапляється найрідше. Неправильно вважати, що реакція виникла на новий продукт. Нова їжа не така страшна, як м’ясо і його компонент – білок. В одних тварин алергія може виникнути на яловичину, у інших – на рибу.
Вид алергії, який трапляється частіше – на слину бліх. Це не означає, що у вашої кішки чи собаки обов’язково мають бути блохи. Можливо, у вас в домі живе кілька тварин, і лише у деяких є блохи. Варто блосі один раз вкусити схильного до алергії улюбленця, і він одразу хворіє. Ця проблема може виникнути і під час прогулянки.
На другому місці – алергія на речовини навколишнього середовища. Її ще називають "атопічний дерматит". Така алергія з’являється у тварини у віці від 10 місяців і до трьох років. Фактор ризику може бути у звичайній домашній пилюці, плісняві і пилку. На жаль, ця алергія практично невиліковна. У такому випадку потрібно підібрати ефективні ліки, щоби полегшити тварині життя.
Як виявити, на що саме у тварини алергія? Взагалі діагноз поставити дуже складно, тому що усі різновиди захворювання мають однакові ознаки. У всьому світі застосовують лише один вид діагностики – послідовне виключення. Наприклад, спочатку випробовують, чи це не харчова алергія і призначають тварині спеціальне дієтичне меню. Якщо стан тварини не змінився, досліджують, чи це не алергія на слину бліх і так далі.
Якщо у вашої тварини алергія на слину бліх, потрібно застосувати протиблошині препарати. Поставили діагноз "атопічний дерматит"? У такому випадку вам доведеться регулярно контролювати стан тварини. Атопічний дерматит передається спадково, тому хворим на нього тваринам не рекомендується мати потомство. Харчова алергія лікується за допомогою правильно підібраного раціону харчування.
22-01-2010, 13:38
0
4 274