На початку року на українців чекають 10-денні канікули. Принаймні, стільки керівникам рекомендував уряд виділити на святкування Новорічно-Різдвяних свят.
Після таких тривалих канікул, здавалося би, працівники повинні вийти на роботу з потрійною енергією до трудових подвигів. Але натомість психологи стверджують: чим більше людина відпочиває, тим важче їй адаптуватися до робочих буднів. Адже доведеться знову змінювати ритм життя: прокидатися раніше, встигати більше… Багатьох навіть охоплює хандра.
Як розпочати працювати після свят, побороти лінощі і розсіяність? Можливо, перші післясвяткові дні і не здаватимуться такими важкими, якщо вийти на роботу правильно.
n Найпростіший спосіб боротьби з хандрою – добре висипатися, робити ранкову зарядку, а також споживати вітаміни і чорний шоколад (він підвищує рівень гормонів ендорфінів, які допомагають боротися зі стресом).
n Вихід на роботу в новому році завжди несе багато планів, сподівань на те, що цей рік неодмінно буде кращим і успішнішим. Спробуйте витратити перший день на обдумування нових горизонтів.
n Ставтеся до своїх обов’язків як до завдань, які ви обов’язково виконаєте. Налаштовуйтеся тільки на успіх. Хоча одразу ставити перед собою суперзавдання не варто. Якщо у перші дні після канікул грандіозні задуми не вдаватимуться, хандра тільки посилиться.
n Головне – почати. Спробуйте з простих щоденних обов’язків.
n Найпригніченіше після відпочинку почуваються люди, які не люблять свою роботу. Вчіться любити її вже зараз. Тоді післясвятковий вихід на роботу не викликатиме хандри.
n Коли приходите на своє робоче місце, думайте тільки про роботу. Не варто подумки постійно повертатися до приємних святкових моментів. Це тільки зіпсує настрій. А коли повертаєтеся додому, не згадуйте про роботу – займіться домашніми справами.
Марина КАРАСЬОВА
Коментар
Альона ГОЛОВІНА,
практикуючий психолог:
– Якщо під час зимових канікул ми думатимемо про те, як важко потім виходити на роботу, то втратимо відчуття свята. Потрібно забути про роботу, жити святом і відпочивати. Про роботу варто думати на роботі. Хоча насправді чим довше людина відпочиває, тим важче потім адаптується до робочих буднів. Тому входити в робочий ритм після канікул по-
трібно повільно. Чим різкіший перехід від одного темпу життя до іншого, тим важча адаптація. А скільки днів потрібно людині, щоб відпочити, залежить від індивідуальних психофізіологічних особливостей. Потрібно вміти відчувати власну потребу у відпочинку: комусь вистачає одного дня, щоби відпочити, комусь – потрібен тиждень.
Цікаво
Жінки після святкувань легше адаптуються до робочого ритму. "Емоційна сфера жінок гнучкіша, тому вони легше переносять стреси, – пояснює Альона Головіна. – А вихід на роботу після відпочинку – це маленький стрес. Проте чоловіки до роботи ставляться відповідальніше".
29-12-2009, 09:47
0
4 185