RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Зараз в обласному соціальному центрі матері і дитини перебувають семеро молодих матерів із дітьми. Там побувала кореспондент "МБ", яка була вражена побаченим.

"Сподіваюся, чоловік опам’ятається
і забере нас із сином"
На подвір’ї центру дві молоді жінки гуляють із візочками, в яких сплять симпатичні малюки: дівчинка – у червоному комбінезончику, і хлопчик – у синьому. "Моїй донечці Анюті вже півроку, – хвалиться Юля. – Коли вона народилася, нас із пологового будинку привезли сюди. Я сирота. Батьки померли, коли ще була маленькою. Виховувалася в інтернаті, закінчила училище. З батьком донечки зустрілася в таборі і дуже сильно в нього закохалася. А він, як виявилося, був одружений, мав дитину. Коли завагітніла, вирішила не робити аборт, а народжувати".
"А це мій син Денис, йому півтора місяця, – показує свого малюка Наталя. – Мені не було куди діватися після його народження, тому прийшли до центру. Мої батьки пиячать. Я жила у чоловіка. Але він дуже ревнував мене, постійно сварився. До нас не приходить, інколи телефонує. Батьки теж не навідуються. Матеріально мені ніхто не допомагає. Сподіваюся, що чоловік опам’ятається і забере нас із сином".
Директор центру, 34-річний Віталій Григоряк (до речі, сам батько трьох дітей), показує, як виглядає установа. Затишні кімнати з душовими, де можуть проживати одна чи дві мами з немовлятами. Укомплектована всім необхідним кухня. Простора ігрова з веселими казковими краєвидами на стінах, які малювали працівники центру і мами.
В одній із кімнат жінка годує дитину. Маму звати Ірина. У центрі вона лише декілька днів. Жінка розповіла, що назвала свою донечку Кароліною – на честь співачки Ані Лорак. Хоче, щоби її доля склалася так само щасливо, адже Лорак теж виховувалася в інтернаті.
На кухні Оксана варить картоплю для донечки, якій рік і три місяці. "Чоловік відмовився від дитини, навіть не захотів її бачити", – зізнається молода жінка.
18-річна Поліна мріє стати жур­налістом. Свою донечку вона назвала Ельвірою – на честь директора організації "Сучасник" Ельвіри Мрачковської, яка дуже багато їй допомогла. "Вона буде хрещеною мамою моєї донечки, яку хреститимемо цієї неділі, – каже Поліна. – Я прийшла до центру, коли була на восьмому місяці вагітності. Я сирота. Ми мали одружитися із батьком моєї дитини, але він потрапив до в’язниці".

"Разом святкуємо дні народження, справляємо хрестини"
– Наш центр – не просто соціальний заклад, а затишний дім для великої родини. Тому проблеми цих жінок стають нашими проблемами, які намагаємося вирішити, – запевнила соціальний педагог, 33-річна Наталія ЗУБАТЮК. – Робимо все для того, щоби мами не відмовилися від своїх діточок. Адже в більшості з них – дуже складні долі. Перебування в центрі – безкоштовне. Крім обласної влади, нам допомагають спонсори. Ми забезпечуємо мам усім необхідним для дитини: від візочка до памперсів. Навчаємо їх, як доглядати за немовлятами, годувати їх та купати. У мене – двоє дітей, тому можу дати деякі поради. Разом святкуємо дні народження, справляємо хрестини з участю священиків, ходимо до парку кататися на атракціонах, відвідуємо концерти. Якось навіть організували сватання для Яни, яка перебувала в нас із дитиною. Її випадково побачив на вулиці один чоловік, вона йому сподобалася, і він прийшов до центру свататися до неї. Незабаром вони одружилися, живуть дуже добре.
Чотирьом жінкам, які перебували в центрі, також вдалося влаштувати свою долю. Одна з них – Ірина. Вона отримала соціальну квартиру за допомогою міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Інших трьох мам забрали додому чоловіки. "Напередодні ми зустрічалися з ними, довго розмовляли, вмовляли не залишати своїх дітей сиротами, – каже пані Наталія. – Зараз ці жінки часто навідуються до нас, радяться, що робити в певних ситуаціях. Ми також миримо молодих матерів з їхніми батьками, якщо вони є. Нам часто пишуть теплі листи. Наприклад: "Любі мої мами і тати. Дякую вам за поро­зу­міння. Скоро зустрінемося". Або такий: "Не сумуйте за мною. Я вас усіх люблю. До вас ще завітаю, а ви – до мене. Дякую всім, хто мене терпів. Бог вам віддасть більше".

"Жінки садять квіти і печуть торти"
– Спочатку вкрай важко знайти контакт із цими жінками, бо вони ображені на долю і не дуже довіряють людям, – говорить 24-річний психолог центру Анна АНТОФІЙЧУК. – Але під час спілкування вони розкриваються, розповідають про пережите. Деякі побоюються, чи впораються самі з маленькими дітьми, просять поради. За час перебування в центрі жінки дуже змінюються: стають відкритішими, довірливішими, впевненішими у собі, починають будувати плани на майбутнє, тобто стають безпосередніми учасниками власного життя. Жодна мама, яка в нас перебувала, не відмовилася від дитини. І це голов­не, заради чого ми працюємо.
– Навіть маємо невеликий город, – приєднується до розмови директор центру. – Там матері садять все: і буряк, і моркву, і квасолю, і кукурудзу, і зелень, а також багато квітів. А які торти і пироги печуть наші жінки – просто смакота!
– Ми трохи хвилюємося з приводу фінансування на наступний рік, – зізнався Віталій Григоряк наприкінці розмови. – Непогано було би відремонтувати другий корпус центру, тоді ми могли би приймати більше жінок. Добре було би привести до порядку дорогу і заїзд, бо вони у вкрай поганому стані. А ще нам знадобився би мікроавтобус, адже ми привозимо жінок із пологового будинку, возимо їх на консультації у поліклініки. Мріємо про дитячий майданчик для наших немовлят. Тому нам дуже потрібні спонсори. 


Iсторії жінок, які проживали в центрі:
 "Я виховувалася в інтернаті. На дні народження подруги познайомилася з хлопцем, жила з ним два роки, народила сина. Коли завагітніла вдруге, чоловік вигнав мене з дому… Деякий час жила у жінки з мого села. Народила семимісячну дитину в неї вдома. Від дитини я би ніколи не відмовилася, бо не хотіла залишати її, як мене мама, в дитячому будинку. До центру матері і дитини я потрапила з пологового будинку, маля було зовсім слабким. У центрі до мене добре ставилися. Я навчилася шити… Пізніше мені допомогли придбати хату. Коли я повернулася з центру, чоловік забрав мене з дитиною до себе додому". Ніна, 23 роки.
 "З чоловіком розлучилися, коли була вагітною. Свого житла не було, я певний час винаймала квартиру. Потім це стало неможливо. Декілька разів ночувала на вулиці. До центру матері і дитини потрапила після пологового будинку. Хотіла відмовитися від дитини. Але в центрі отримала підтримку фахівців та інших мам, мені порадили, куди і до кого звернутися. Зараз я вийшла заміж вдруге. Люблю свого сина і чоловіка". Ірина, 30 років.
 "Я приховувала свою вагітність від батьків, бо знала, що вони засуджуватимуть мене. Вирішила покинути дитину після пологів. Але коли народила, не змогла відмовитися від неї. Спеціалісти центру матері і дитини переконали мене поговорити з батьками. Коли вони приїхали до мене і побачили внука, дуже зраділи. Я повернулася додому разом із сином". Олена, 17 років. 
3-12-2009, 10:45
Коментарів 0 Переглядів 6 100


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.