Дозволити рух транспорту під Турецьким мостом вирішила міська рада. Депутати відхилили пропозицію департаменту житлово-комунального господарства залишити рух під мостом перекритим для влаштування там мистецького узвозу.
"Площа – єдине спокійне місце у цьому районі"
– Наша постійна комісія запропонувала відкрити рух у будні і перекривати у вихідні та святкові дні для проведення фестивалів та інших заходів, – пояснив депутат міськради В’ячеслав КИШЛЯРУК. – Це відповідає Генеральному плану міста і вимогам до реконструкції площі. Адже сьогодні постійно виникають затори транспорту на вул. Шкільній. Я переконаний, що у місті відкривати для руху треба всі магістральні проїзди.
Перекриті вулиці лише ускладнюють рух і створюють затори на дорогах, внаслідок чого зростає загазованість.
Водночас, на думку департаменту житлово-комунального господарства, між вулицями Шептицького і Сагайдачного є достатньо проїздів – це вулиці Сучавська і Садовського.
– Завдяки реконструкції тут з’явилося місце, де можна погуляти з дитиною, – каже мешканка вулиці Турецької Ірина. – Адже довкола немає жодного парку, а вулицями не погуляєш, бо тротуари дуже вузькі і багато транспорту. Якщо тут дозволять рух, то це буде перехрестя, а не площа.
"Мали б порадитися з громадськістю"
Проти відкриття руху транспорту на площі Турецької Криниці категорично виступив головний архітектор міста Сергій ГОМОНОВИЧ: "Я негативно ставлюся до такого рішення депутатів. Площа повинна залишитися площею, а не магістраллю для руху. У такому випадку тут, як і на інших міських площах, почнуть паркувати машини, збільшиться загазованість. На площі є криниця, з якої люди беруть питну воду. Якою буде її якість після руху транспорту, передбачити важко. Ми планували відкрити на площі постійно діючий мистецький узвіз. Відкриття руху може зіпсувати наші задуми".
– Якщо ми край, який прагне європейського спілкування, то повинні знати, що в світовому співтоваристві найбільше цінується розвиток і підтримка традиційної народної культури, – висловився Микола ШКРІБЛЯК, заслужений діяч мистецтв України. – У Києві, Львові, Одесі діють мистецькі узвози і містечка майстрів. Тому я запропонував створити щось подібне у Чернівцях. Вдалий початок було зроблено під час цьогорічного святкування Дня міста. До нас приїхало понад 300 майстрів з України і Румунії. Мистецький узвіз відвідали тисячі чернівчан і гостей міста. Торгівля здійснювалася майже цілодобово. Майстри висловили бажання приїжджати постійно. І просили, щоби мистецький узвіз діяв не лише у вихідні, а й у будні. Кращого місця, ніж площа Турецької Криниці, немає. Бо саме тут із найдавніших часів жили ремісники. Перш ніж прийняти рішення про відкриття руху, депутати, напевно, мали би порадитися з громадськістю. Своє слово мають право сказати працівники культури та інтелігенція, яким не байдужа доля міста. Зрештою, як я тепер поясню майстрам, що у Чернівцях не буде мистецького узвозу, бо так вирішили депутати?
Ігор Довгань, Надія Будна
3-12-2009, 10:23
0
3 836