Зі 115-125 автобусних рейсів, які відправлялися із центрального автовокзалу до епідемії, тепер щодня зриваються приблизно 50-70 рейсів. Більшість перевезень на час карантину стали збитковими. Деякі водії виїжджають за маршрутом взагалі без пасажирів.
Автовокзали Дніпропетровська та Вінниці з ініціативи тамтешньої влади взагалі відмовилися приймати автобуси з карантинних областей. Щоправда, тепер ці рейси відновлюють. Натомість з іншими регіонами, наприклад, з Кримом чи Донецьком, жодних труднощів.
– У нас графік накатаний, як люди їздили, так і їздять, – каже Олександр, водій автобуса з Донецька. – Ніхто від нас на Захід не боїться їздити, у нас теж люди хворіють.
– Основні втрати перевізники зазнають через закриття промислових ринків, зокрема Калинівського, а також через те, що не навчаються студенти. Куди зараз людям їздити? – каже Павло АНТОНЮК, директор Центрального автовокзалу Чернівців.
За словами водія маршруту "Чернівці – Долішній Шепіт", збитки в перевізників великі. Після оголошення карантину людей їздить мало, трапляється, що в салоні один-двоє пасажирів.
– Буває, навіть сам їду, – каже Ігор, водій автобуса "Чернівці – Новодністровськ". – І так їздимо напівпорожні, оскільки пасажирів біля автостанції перехоплюють нелегали. А зараз взагалі людей немає. Через грип чи ні, але перевезення дуже
сильно впали.
Починаючи з минулої неділі, пасажирів у касах автовокзалу потроху стає більше, кожного дня приблизно на тисячу гривень збільшується продаж квитків. Та найбільше обласні перевізники чекають відкриття ринків.
Натомість потяги курсують за звичним графіком і маршрутами, хоча під час епідемії втратили половину пасажирів. "Зараз ситуація стабілізується, – розповів Дмитро ГАРАБАЖІВ, директор залізничного вокзалу станції "Чернівці". – Наприклад, за восьме листопада здали в каси тільки 14 квитків". Залізничники також втрачають через закриття Калинівського ринку, адже багато мешканців з Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської областей дістаються ринку потягами.
Марина Карасьова
12-11-2009, 10:38
0
3 970