RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Роботою моделі на життя на рівні області не заробиш. Як стверджують чернівецькі моделі та керівники модельних агенцій, подіум – це додатковий заробіток.
Портфоліо коштує 500 євро
– У Чернівцях заробити професією моделі дуже складно, майже неможливо, – зазначила директор дитячої модельної агенції "Step by Step" Ірина КОЦУР. – Навпаки, для того, щоби потрапити на обкладинки престижних журналів, моделі ще й доплачують. Тому, щоби "розкрутитися", потрібно мати або багато грошей, або зв’язки. У модельному бізнесі, як і в будь-якому іншому, спочатку треба вкласти кошти у справу, тобто у модель. Навіть у столиці дуже складно пробитися без грошей чи зв’язків.
– Інколи наших моделей запрошують для реклами якихось товарів, – розповідає директор школи модельного центру Ольги Добрянської Олена БИЧЕНКО. – За це їм платять, але, на жаль, не за європейськими розцінками. При цьому певні відсотки з цієї оплати йдуть нашій агенції. Це зазначено у кон­трак­тах, які ми укладаємо з моделями, приймаючи їх на роботу. Також певну суму – від 30 доларів – моделі можуть заробити на показах одягу. Наприклад, наша модель Інгрід "Міс Буковини-2003" влітку працювала два місяці на показах у Китаї. Щоправда, грошей вона за це не заробила, але безкоштовно побувала за кордоном. А ось юну модель Ірину Ткач запросили на роботу до модельної агенції у Франції. Проте їй двічі не відкрили візу, злякалися, що молода вродлива дівчина назад не повернеться.
– Справді, щоби пробитися в модельному шоу-бізнесі, потріб­ні зв’язки та чималі гроші, – каже Олена Миколаївна. – Адже треба оплатити навчання в модельній школі, зробити портфоліо (приблизно 500 євро). Крім того, потрібно мати "сумку моделі", у якій все необхідне для догляду за собою: білизна, взуття, косметика тощо, а також закордонний паспорт. Ці витрати становитимуть приблизно три-чотири тисячі гривень. І для початку варто десь "засвітитися", заплативши за це. Наприклад, зараз готують до видання всеукраїнський каталог із фотографіями моделей, який роздаватимуть в Україні великим фірмам, організаціям, рек­ламним агенціям. За розміщення в каталозі свого фото (залежно від розміру) моделі мають заплатити від 100 до 200 євро.
На кастинги треба одягатися так,
як просять замовники
– Важко сказати, за якими саме критеріями роботодавці обирають моделей для реклами, – продовжує Олена Биченко. – Іноді ми самі дивуємося їхньому вибору. Можуть обрати дівчину низького зросту з фігурою, що не відповідає параметрам, але з вродливим обличчям. Єдине, що можу порадити моделям – це прислухатися до вказівок роботодавця. Бо іноді буває так: дівчат просять прийти на кастинг у міні-спідниці, з розплетеним волоссям, без макіяжу. А вони приходять у джинсах та розфарбовані. Тоді роботодавці просять дівчину змити косметику, і вона після вмивання виходить із червоними очима – її вигляд зіпсовано. Також моделям завжди потрібно виглядати охайно: навіть без макіяжу шкіра повинна бути чистою та свіжою, волосся та нігті доглянутими. Дуже раджу не фарбувати волосся, натуральність завжди надзвичайно цінують у модельному бізнесі. Модель із коротким волоссям має менше можливостей. Наприклад, для показу вечірніх суконь зазвичай потрібні дівчата з довгим волоссям.
– Досвід навчання в модельній школі ніколи дівчатам та хлопцям не завадить. Нещодавно одній із наших учениць – Вероніці Залевській – дуже по­щастило. Після перемоги на кастингу їй запропонували роботу на державному телебаченні, – з гордістю каже директор школи.
"Для мене робота моделлю – це хобі", – зізнається вихованка модельного центру Ольги Добрянської Софія-Регіна ПОДЖИНСЬКА. 18-річна дівчина вже стала володаркою титулів "Міс Чернівці-2007", "Юна міс Буковини-2003", "Міні-міс Буковини-2001", "Міні-модель України-2001".
– Майже для всіх дівчат робота моделлю є додатковою, навіть у Києві, – розповідає Софія-Регіна. – Наприклад, я у модельному світі вже дев’ять років. За цей час витратила на своє захоплення значно більше, ніж заробила. Беру участь лише в показах, рекламувати нічого не люблю. А покази бувають доcить рідко, і за них отримуємо менше сотні гривень. Нас часто запрошують на різноманітні міські заходи, але за них нічого не платять. Тому основна моя професія – дизайн одягу. Я маю вже чимало здобут­ків у цьому напрямку. А в роботі моделлю мені подобається, що часто впізнають на вулиці, навіть просять автограф. І, звісно, хлоп­ці звертають більше уваги. 
Галина МАРКІВ
10-11-2009, 10:13
Коментарів 0 Переглядів 9 180

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.