З настанням холодів чернівчани шукають додаткові засоби зігрівання. Килимки, ковдри, наматрацники з вмонтованими всередину електродами, які нагрівають тканину, можуть зігріти найвибагливіших теплолюбів.
Кожна така річ має штекер, який вмикають у розетку. Наприклад, килимок на вигляд звичайний, але станеш на нього – ногам тепло і приємно. Хоча прати його небажано, а ось пилососити чи витрушувати можна скільки завгодно.
Чоботи з підігрівом – хороша річ, щоправда, далеко не зайдеш – шнур не дуже довгий. Але можна зручно вмоститися біля телевізора і гріти ноги.
Є і чобіт-трансформер, який можна легко перетворити на килимок.
– Чоботи та пояси з підігрівом купують переважно старші люди, – розповідає продавець магазину постільної білизни Марія ЛУЧУК. – Килимки та наматрацники – молодші. Гарантія на товари – 12 місяців із дня продажу. Електроенергії вони споживають не більше 30-40 Вт.
В електрогрілках температуру води регулюють. Їх можна придбати в аптеках.
– Ближче до зими електрогрілки швидко розкуповують, – розповідає завідувачка аптеки Надія КАРАБІН. – Їх купують не тільки старші люди, оскільки вони не лише гріють, а й покращують кровообіг, допомагають, якщо вас протягнуло.
Не рекомендують користуватися приладами з електропідігрівом людям, які можуть забувати їх вчасно вимикати, а також дітям без нагляду дорослих. Крім того, якщо є проблеми зі здоров’ям, не варто використовувати прилади без консультації лікаря.
– Якщо людина здорова і не має протипоказань, вона може використовувати такі засоби для того, щоби зігрітися, – пояснює професор кафедри внутрішньої медицини та ендокринології БДМУ Лілія ЗУБ. – Протипоказані речі з електропідігрівом при запаленні нирок та інших внутрішніх запаленнях. Це може пришвидшити процес нагноювання. Також не слід користуватися ними вагітним жінкам. Гріти ноги людям із хворобами судин категорично заборонено – це може викликати дуже погані наслідки. Не рекомендовано також вигрівати травматичний біль.
Михайло САЛІТРА
5-11-2009, 10:43
0
3 119