Захоплення фотографією стало дуже модним серед молоді. Фотографують усе: природу, архітектуру, обличчя знайомих та випадкових перехожих. Зазвичай знімають не професійним фотокамерами (бо звідки у тінейджерів такі дорогі речі?), а фотокамерами мобільних телефонів. І виходить дуже гарно, адже фотографує не апарат, а людина.
Емілія Швець та В’ячеслав Тарбінський перемогли на міському фотоконкурсі учнівської молоді "Буковина – колиска Чернівців". Членам журі сподобалася фотографія музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської, зроблена Емілією, та пейзаж Роші, який зняв В’ячеслав.
– Я захоплююся фотографією з дитинства, – каже Емілія. – Дуже люблю природу і тому все, що бачила, спочатку прагнула намалювати. Але, оскільки у мене немає хисту до малювання, почала фотографувати побачене. Кілька років тому мама подарувала мені на день народження річ, про яку я давно мріяла – фотоапарат. Він, щоправда, не професійний, але це неважливо. Головне у цій справі – бажання. Найкращі знімки виходять, коли у мене гарний настрій. На жаль, я не відвідувала фотогуртків, вчилася самостійно. Але перед конкурсом вирішила: якщо займу хоча б друге місце – займуся фотографією професійно. Тепер доведеться свою обіцянку виконати.
У Емілії вже назбиралося півтори тисячі знімків. Найбільше їй подобається фотографувати природу та архітектуру. Зараз Емілія захоплюється заходом сонця. У дівчини є приблизно сотня знімків, на яких заходить сонце.
– Коли сонце заходить перед дощем – це так гарно! – вигукує Емілія. – Тоді на небі з’являються хмарки. А перед вітром небо стає червоним-червоним!
В’ячеслав також закоханий у фотографію. Якось хлопець пішов у гості до товариша, який живе у багатоповерхівці, і вони залізли на дах будинку. Там простим фотоапаратом В’ячеслав зробив знімок Роші.
– Фотографуванням захоплююся лише рік, – каже хлопець. – Найбільше люблю знімати природу та друзів. Перефотографував усіх однокласників!
Галина МАРКІВ
Як навчитися фотографувати?
Поради новачкам від професійного фотографа
Іллі Перогана:
Фотографувати можна будь-яким фотоапаратом – неважливо, "мильничка" це чи фотокамера на мобільному телефоні. Зараз, до речі, дуже модно робити знімки мобільником. Тоді пейзажі виходять розмитими, у модному імпресіоністичному стилі.
Портрети кращі, коли людина розслаблена і не позує. Перед тим, як сфотографувати, розвеселіть людину, розкажіть їй анекдот, або попросіть, щоби людина уявила себе перед дзеркалом. Треба, щоб у вас вбачали товариша, а не фотографа. Тоді фотографія вийде природнішою.
Бажано налаштовувати режим зйомки вручну.
Слідкуйте, щоби в кадр не потрапляли зайві деталі, як-ось стовпи, гілки тощо.
Для того, щоб обличчя людини не виглядало спотвореним, відійдіть на кілька метрів;
Фотографуйте об’єкт на рівні грудей.
Для зйомки дітей та тварин треба присісти.
По можливості фотографуйте без спалаху. Фотографи кажуть: фотографія – це малювання світлом, а фотографування зі спалахом – це спотворювання.
Відвідуйте фотоклуби, читайте журнали, присвячені мистецтву фотографії.
Виставляйте на спеціальних сайтах свої знімки, щоб інші висловлювали про них свою думку – це дуже допомагає.
Переглядайте художні картини, вони скомпоновані за тим самим принципом, що й фотографії. Крім того, це розвиває художній смак.
Будьте уважними, спостерігайте за тим, що відбувається довкола. Іноді у звичайній ситуації можна помітити щось цікаве.
Завжди носіть із собою фотоапарат.