Нині зі скла можна зробити все, навіть збудувати будинок. Те, що скляні деталі в будинках зустрічаються не так часто, дизайнери пояснюють не браком технологій, а психологічною неготовністю ходити скляними сходами чи жити за скляною стіною.
Про те, чим особливе скло і як його можна використати в інтер’єрі та ландшафті, розповів дизайнер Роман МОСКАЛЕНКО:
– У роботі із сучасними стилями скло використовують досить часто. Прикладів може бути багато: полички, меблі, картини зі скла, сходи, мости, вставки на підлозі чи подіумі, стінові перегородки тощо.
Скло та вироби з нього сприймаються сучасно, холодно та елегантно. Хоча, як і інші матеріали, скло має свої недоліки, наприклад, пил чи розводи від серветки на столі. Також виникають асоціації щодо крихкості скла. Людина, яка стає на скляні сходи чи мостик, відчуває невпевненість. Зазвичай там, де передбачені великі навантаження, використовують скло "триплекс", яке складається зі скла, плівки і ще одного скла. Таких шарів може бути декілька, залежно від потрібної міцності матеріалу. Крім того, "триплекс" – чудовий спосіб для недорогого, але ефектного декорування.
Наприклад, ваш батько все життя працював водієм вантажівки. Тепер виходить на пенсію і вам хочеться подарувати щось особливе й важливе для нього. У такому разі можна взяти альбом зі старими фотографіями, вибрати знімок батька з колективом і автомобілем на задньому тлі. Когось із колег, можливо, вже немає, хтось переїхав… Одне слово, підбираємо фото, на якому зображено те, чим людина жила багато років, що для неї важливо. Фото несемо до склярні, де за допомогою комп’ютера знімок перенесуть на плівку і вмонтують між шарами скла. Вам залишиться зафіксувати картину на стіні спеціальними кріпленнями і змонтувати зверху освітлення. Такий подарунок може прикрасити будь-який інтер’єр.
Із скляною картиною можна зробити і складнішу композицію. Наприклад, фото коханої дівчини на тлі гірського пейзажу й водоспаду. До верхньої частини картини можна підвести воду, яка стікатиме по склу. Композиція сприймається вишукано, але її облаштування – робота для фахівців.
Вигляд скла може мати безліч варіантів: розпис по склу, вітраж, напилювання малюнка піском, декорування кристалами, можна змінювати кольори та відтінки. Крім того, різноманітні типи освітлення надають можливість по-іншому сприймати той самий матеріал.
Наприклад, між першим та другим поверхами встановлені бетонні чи металеві гвинтові сходи і нам потрібно їх декорувати. За допомогою болгарки та відбійного молотка під сходами в підлозі робимо коло глибиною 12-15 сантиметрів. Діаметр ніші повинен відповідати діаметру конструкції сходів. Як один із варіантів, дно можна декорувати дарами моря й камінням. Не забуваємо про підсвічування ніші, після чого всю композицію накриваємо склом. Коли вмикаємо підсвічування, сходи сприймаються легше, зникає відчуття зайвого вантажу й масивності, навпаки, завдяки підсвітлюванню скла вся конструкція ніби застигає в повітрі.
5-11-2009, 10:22
0
2 178