RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Розмір лікарняних виплат залежить від стажу роботи

У випадку хвороби слід вчасно й правильно оформити лікарняний. Від цього залежить, чи отримає працівник кошти за час вимушеної відсутності на роботі.

Лікаря викликайте одразу
– Якщо ви захворіли і не пішли на роботу – зобов’язані у той же день викликати лікаря, – радить начальник територіальної інспекції праці в області Віктор ГРУШЕВСЬКИЙ. – Тоді вам відкриють лікарняний і на роботі оплатять час відсутності.

Однак бувають випадки, коли лікаря викликали, а він не прийшов. Тоді роблять повторний виклик. І навіть якщо лікарняний працівникові відкриють наступного дня – із дати візиту лікаря – інформація про попередній виклик збережеться в базі даних медичної установи. І за цей попередній день працівник зможе отримати довідку. Ця довідка для роботодавця є поважною причиною відсутності працівника на роботі. Тому втрачений день не буде зарахований як прогул.

Як діяти, якщо відчули себе хворим на роботі? У цьому випадку працівник може, навіть відпрацювавши усього годину-дві, піти додому. Однак уже цього ж дня, або – у крайньому разі – наступного, він повинен звернутися до лікаря, щоби відкрити листок непрацездатності.

– Під час епідемії під виглядом хвороби може бути багато зловживань, – каже В. Грушевський. – Не потрібно вдаватися до таких варіантів, що, мовляв, кілька днів полежав, а потім викликав лікаря. Відсутність на роботі без лікарняного листка може обернутися проблемами для працівника. Адже норми трудового законодавства на час епідемії ніхто не відміняв.

Як оплачують лікарняний?
Порядок виплат у разі хвороби працівника регулює Закон України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням".

За який час виплачують грошову допомогу з тимчасової непрацездатності:
Допомогу з тимчасової непрацездатності з догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачують застрахованій особі з першого дня за період, протягом якого дитина, за висновком лікаря, потребує догляду, але не більш як за 14 календарних днів.

Допомогу з тимчасової непрацездатності з догляду за хворою дитиною віком до 14 років, якщо вона потребує стаціонарного лікування, виплачують застрахованій особі з першого дня за весь час її перебування в стаціонарі разом із хворою дитиною.

Допомогу з тимчасової непрацездатності з догляду за хворим членом сім’ї (крім догляду за хворою дитиною віком до 14 років) надають застрахованій особі з першого дня, але не більш як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби члена сім’ї та побутових обставин, – не більш як за сім календарних днів.

Якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, накладеним органами санітарно-епідеміологічної служби, надається допомога з тимчасової непрацездатності з першого дня за весь час відсутності на роботі з цієї причини.
Надія МАКУШИНСЬКА

Розмір допомоги з тимчасової непрацездатності:
Допомогу з тимчасової непрацездатності виплачують застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:
60 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до п’яти років;
80 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’яти до восьми років;
100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років;
100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, віднесеним до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або особі, яка їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи тощо.
3-11-2009, 10:07
Коментарів 0 Переглядів 18 199

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.