Відміна ринкового збору зробить у бюджеті міста "дірку" на 21 мільйон гривень. Саме така сума надходжень очікується цього року від збору.
- Це найважливіший з усіх місцевих податків і зборів, який приносить понад 90 відсотків цих надходжень, - розповів начальник фінуправління міста Євген ПРОКОПЕЦЬ. – За дев’ять місяців нинішнього року ми отримали 16 мільйонів від ринкового збору. За підсумками року сума повинна становити приблизно 21 мільйон. Якщо їх не буде, це стане відчутним ударом по наповненню бюджету.
Євген Прокопець вважає, що відміняти ринковий збір не варто. На його думку, твердження, що ринковий збір не приносить насправді коштів до місцевих бюджетів, виникло ситуацією у малих містах, селищах і селах, де надходження від ринків справді мізерні. Натомість в обласних центрах, а особливо таких містах, як Чернівці, Хмельницький, Одеса, де працюють потужні ринки і десятки тисяч підприємців на них, місцевий податок є суттєвим.
За словами начальника фінуправління, через Асоціацію міст України направлено звернення до Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко з проханням не відміняти ринковий збір. Принаймні, вважає Євген Прокопець, спочатку слід визначитися, чим цей податок замінити.
Нагадаємо, що уряд подав до Верховної Ради України законопроект про скасування ринкового збору, який мали розглядати ще 20 жовтня.
Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що дія цього збору є абсолютно нелогічною, цей збір не стягується в інших країнах і, крім того, приносить дуже мало коштів до місцевих бюджетів, оскільки збір фактично здійснюється тіньовим чином.
На ринках України працює більше двох мільйонів підприємців. (І. Довгань)