Згідно з розпорядженням міського голови, затверджено заходи з розчищення вулиць і площ від снігових заметів у зимовий період 2009-2010 року.
Відповідно до розпорядження, навчальні заклади і підприємства повинні закріпити за Чернівецькою дистанцією колії "Львівської залізниці" транспорт і людей для боротьби зі сніговими заметами в зимовий період. Планують залучити понад 500 осіб від Чернівецького національного університету, філії Львівського технікуму залізничного транспорту, політехнічного технікуму, Буковинського державного медичного університету тощо.
Керівникам підприємств, установ та організацій до 10 листопада 2009 року доручено організувати мобільні групи для розчищення закріплених територій від снігових заметів, а також створити на підприємствах триденний запас паливно-мастильних матеріалів для забезпечення безперебійної роботи зазначених мобільних груп.
Кореспондент "МБ" зателефонувала до кількох вищих навчальних закладів, проте керівництво жодного з них про це розпорядження ще не знає.
– Цього року ми ще нічого не чули про це, – сказав проректор Чернівецького національного університету Іван ГРИГОРАЩУК. – Але такі розпорядження отримуємо щороку, щоби бути готовими допомогти. Ми постійно залучаємо студентів до місячників із прибирання міста у весняний та осінній періоди. Тож за потреби студенти розчищатимуть від снігу і колії. Звісно, навряд чи хтось із них добровільно захоче це робити. Будемо їх переконувати, але репресивних методів не застосовуватимемо. Пригадую, що востаннє студентам довелося розчищати колії від снігу 20 років тому. Думаю, все буде добре: ще жодного разу студенти не відмовлялися. Але якщо розчищення колій припаде на період із першого до 31 січня, коли у студентів будуть канікули, ми не зможемо взяти участь у заході.
Не чула про розпорядження і директор Чернівецького політехнічного технікуму Людмила ФЕСІК.
– Але гадаю, що знайдемо людей для розчищення колій, – переконана директор. – У нас є волонтерський загін, який складається з 25 осіб. І на 600-річчя міста 69 наших студентів працювали волонтерами. Роблять вони це для підтримання іміджу нашого закладу.
– Ми залучали студентів до упорядкування парків, кладовищ, – перелічує начальник навчального відділу Буковинського державного медичного університету Ігор ГЕРУШ. – А ось щодо розчищення колій нічого не чув. Доки не ознайомлюся з розпорядженням, коментувати нічого не можу.
Самі ж студенти від перспективи розгрібати лопатами колії від снігу не дуже задоволені.
– Що? Сніг розгрібати? – обурюється студент Чернівецького національного університету Дмитро ЛУКЕНЧУК. – Я дуже відповідально ставлюся до суспільних обов’язків, але категорично проти відкидання снігу. Це не входить у мої студентські обов’язки. Хіба що мене змусять, тоді доведеться. Але з мого "щасливого" обличчя відразу стане зрозуміло, що я цього не хочу робити.
– Я точно не пішла б, – зізнається студентка Чернівецького національного університету Наталія КРАВЕЦЬ. – Чому маю це робити? Адже я прийшла до університету здобувати знання, а не відкидати сніг. Мені значно цікавіше посидіти на парі. Хоча знаю чимало студентів, які з задоволенням попрацювали б, тільки б їх звільнили з пар.
Галина МАРКІВ
2-11-2009, 13:07
0
1 467