RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » На зиму запасайтеся кількома парами взуття

Продавці взуття на ринках Чернівців радять купувати на зиму кілька пар дешевого взуття або одні дорогі чоботи. А якщо хочете проносити чобітки кілька сезонів, варто підбирати справжнє фабричне взуття у магазинах. Там випишуть гарантійний, і вам у будь-якому разі буде до кого звернутися.
Жінкам, які ретельно слідкують за модою, цієї зими пропонують звернути увагу на сині та сірі черевики та чоботи на високій критій (обтягнутій шкірою) танкетці. Для чоловіків залишаються актуальними класичні чорні чоботи.
За сильних морозів ноги зігріють термочоботи
– Возимо чоловіче взуття виробництва України, Китаю, Росії, Польщі, – розповідає підприємець Іван Васильович. - Рідше з Туреччини, бо коштує воно дорожче, але носиться не більше двох сезонів. Фірми виготовляють взуття приблизно однієї якості, а тому багато залежить від того, як взуття носити. Якщо ходити в чоботах щодня, то й дорогі можна не доносити до кінця зими. Найкраще мати кілька пар взуття. Однак точно не варто купувати на зиму замшеві та лакові чоботи – вони бояться і вологи, і морозів.
Якщо ви дуже багато часу перебуваєте на вулиці, краще купити взуття з термоефектом. У таких чоботах можна цілий день перебувати на морозі, вони зберігатимуть температуру вашого тіла, і ноги не змерзнуть. Щоправда, купити термовзуття можна тільки у спортивних магазинах, і коштує воно не дешево.
Головна порада споживачам при виборі зимового взуття: краще якісний замінник, ніж погана шкіра. Переконатися чи на натуральному хутрі зроблено чоботи досить просто – штучне хутро із зворотного боку на синтетичній основі, натуральне – на шкіряній.
"Дівчата цікавляться вишуканим взуттям, а старші жінки – зручним"
– Молодь шукає взуття гламурне, а люди старшого віку – шкіряне на стійких підборах, – розповідає продавець Калинівського ринку пані Людмила. - Цього сезону частіше запитують сині та сірі чобітки та черевички з критою танкеткою. До того ж, така підошва тепла та зручна. Дівчата купують взуття на високих підборах.
Як запевняє пані Людмила, непогану якість має взуття вітчизняного фабричного виробництва. "Моя дочка вже кілька років таке носить, і ще навіть не ремонтували", - каже продавець.
Хочете гарантію – купуйте в магазині
– Наш магазин здебільшого торгує зручним взуттям, яке зможете носити кілька сезонів, – каже продавець-консультант магазину "Монарх" Олександра БОДНАР. - Серед представлених у нас виробників є фабричні моделі з Китаю, Німеччини, Бразилії. При покупці ми надаємо 3,5 місяці гарантії на взуття. Якщо його не носили, протягом 14 днів можна поміняти. Якщо покупець виявив дефект, зроблений при виробництві, то здаємо в ремонт або (якщо відремонтувати взуття не вдається) повертаємо гроші покупцю. Ми продаємо взуття переважно жіноче взуття та стійкому невисокому каблуку з натуральних матеріалів із гострим та круглим носаком. Є моделі з ортопедичними підошвами. Проте молодь у нас практично не купує взуття.
Для дитини найкраще профілактичне взуття
– Для дитини краще купувати профілактичне взуття, де обов’язковими є каблук, тверда підошва і тверда п’ятка, – каже продавець-консультант магазину "Міні-топ" Тетяна. – Ми працюємо з товарами різних виробників: Туреччина, Росія, Італія. Взуття якісне. Якщо у дитини мерзнуть ніжки, італійський та російський виробники пропонують термочобітки, що зберігають тепло, коли на вулиці до мінус 25 градусів. Такі чобітки хоч і без хутра, але тепло зберігають краще за цигейку.

Скільки коштує зимове взуття в Чернівцях ( у грн)
Чоботи Шкіра Шкірзамінник
чоловічі 400-1000 250-400
жіночі 500-1200 350-500
дитячі 100-500 80-100


"Щоби взуття слугувало довше, не лінуйтеся за ним доглядати"
- Тонкий замінник шкіри краще не купувати, тим паче не носити таке взуття у дощ та мороз, – радить майстер по ремонту взуття Іван МОТОК. - Якщо говорити про якість, на мою думку, краще купувати взуття вітчизняного або російського та польського виробництва. Тоді будете менше відвідувати майстерні з ремонту взуття.
Добротне взуття повинно бути або з хромової шкіри, або з фірмового замінника. Проте часто самі люди не бережуть взуття, носять одну пару за будь-якої погоди і лінуються за ним доглядати.
Взуття вимагає щоденного догляду: потрібно намастити чоботи матовим кремом, дати постояти, відполірувати. Тоді чоботи не пропускатимуть вологу й виглядатимуть охайно. В жодному разі не використовуйте дешеві пасти для взуття з губкою на спиртовій основі. Вони хоч і надають взуттю блиску, але шкіру псують.
Найчастіше чернівчани здають у ремонт взуття з відклеєною підошвою та стертими набійками. Пластмасових набойок навіть на три дні не вистачає. Тож купуючи взуття, можна сміливо до вартості додавати ще 20 гривень за зміну набійок. Якщо підошва тонка, буде холодно в ноги. Тому доведеться витратити ще 20 гривень на профілактику. Цілком замінити підошву коштуватиме 100 гривень, підбори-шпильки - 45 гривень.
Якщо біля підошви утворилася дірка, майстри з ремонту взуття можуть зробити накладку-манжет. Послуга коштуватиме приблизно 10 гривень, хоча все залежатиме від розміру ушкодження. Трапляються випадки, коли нове взуття одразу розповзається так, що дешевше купити нові чоботи.

Як правильно вибирати взуття
· Купуючи взуття, насамперед підберіть необхідний розмір. Поміряйте чоботи, пройдіться, щоби пересвідчитися, що встоїте при ожеледиці.
· Огляньте якість швів, подивіться, щоб не було порізів чи подряпин.


Взуття має гарантію
Гарантійний термін нараховується з дня продажу через роздрібну мережу або з початку сезону. Взуття належить до сезонних товарів, гарантійні терміни яких обчислюються з початку відповідного сезону, зокрема зимового асортименту - з 15 листопада по 15 березня.

Якщо купили неякісне взуття
У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати:
- пропорційне зменшення ціни;
- безоплатне усунення недоліків товару в розумний строк;
- відшкодування витрат на усунення недоліків товару.
Згідно з положеннями Закону на усунення недоліків товару, на який існує гарантійний термін, встановлено 14-денний строк або за згодою сторін - інший термін.
У разі виявлення протягом гарантійного строку істотних недоліків, споживач має право вимагати від продавця або виробника розірвання договору та повернення сплачених за товар коштів.

Не сподобалося - хочу обміняти
Якщо товар не підійшов за формою, кольором, розміром тощо згідно з законодавством покупець має право впродовж 14 днів (не враховуючи дня купівлі) обміняти взуття на аналогічне. Зробити це можна, якщо взуття не носили, його товарний вигляд збережено, а також є розрахунковий документ.
2-11-2009, 13:05
Коментарів 0 Переглядів 8 711

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.