Випив півсклянки «сухаря» – і за кермо

у номері / суспільство
2 556
0
Почала діяти нова інструкція МВС про нову максимально допустиму норму вмісту алкоголю в крові. Тепер водія вважатимуть п’яним, якщо у нього в крові вміст алкоголю перевищуватиме 0,2 проміле (досі не допускався навіть вміст алкоголю, який перевищував 0,0 проміле).
Норма 0,2 проміле означає, що можна випити не більше 0,2 грама чистого спирту на один кілограм ваги. Тобто при вазі людини 80 кілограмів межа випивки – 35 грамів горілки, півсклянки сухого вина чи склянка пива середньої міцності.
Втім, лікарі радять не надто зважати на такі рекомендації та не зловживати спиртним. Адже кожен організм по-своєму реагує на алкоголь. Крім того, відомо, що алкоголь на чоловіків і жінок діє по-різному і виводиться з організму з різною швидкістю.
ДАI не заперечує
– У роботу наших інспекторів ця інструкція нічого нового не внесла, – прокоментував стар­ший інспектор УДАІ області Іван ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ. – Адже працівник ДАІ на дорозі не визначає, п’яний водій чи ні. Згідно з законодавством, якщо у водія спостерігаються ознаки сп’яніння – а їх є шість – ми лише направляємо його на експертизу. У Чернівцях її проводять в обласному наркодиспансері на вулиці Миколаївській, у районах – лікарі-наркологи районних лікарень. Тож лише лікарська експертиза, а не інспек­тор ДАІ, визначає вміст алкоголю в крові. До речі, відмовитися від експертизи водій не має права.
Іван Добровольський позитивно ставиться до встановлення нової норми і вважає, що це не вплине на безпеку руху.
– На жаль, випадки, коли п’яний водій скоює ДТП, не поодинокі, – каже Іван Юліанович. – Однак у всіх випадках йдеться про важкі стадії сп’яніння, коли вміст алкоголю в крові значно перевищує 0,2 проміле. 100 грамів сухого вина прак­- тично не впливають на здатність людини керувати авто і не сповільнюють реакцію. Переконаний, що ситуація на дорогах від підвищення максимальної норми до 0,2 проміле не зміниться.
ДАІ наводить ще одну причину змін норми. Для певної категорії людей стара норма була занадто жорсткою. Наприклад, при певних шлункових хворобах навіть пляшка квасу створювала запах алкоголю з рота і могла показати вміст у крові вищий за 0,0 проміле. Хоча людина п’яною при цьому не була. 
Ігор ДОВГАНЬ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують