Міжкімнатні двері не просто зонують простір наших помешкань та ізолюють звук – сучасні моделі можуть бути окремим дизайнерським елементом. Наприклад, зображення на світлині: нестандартна аркова конструкція, оздоблена ніжними квітковими вітражами. Виробники, щоби зацікавити покупців, пропонують дедалі більше нових ідей.
– Міжкімнатних дверей на ринку зараз дуже багато, але, як правило, вони стандартного розміру, тобто зроблені під стандартне будівництво, – розповіла Олена ПЛАХУТА, заступник голови правління підприємства з виробництва меблів. – І якщо господарі збільшують або зменшують дверний проріз, потім не можуть підібрати двері. Тому ми вирішили виготовляти конструкції на індивідуальне замовлення.
Індивідуальні двері коштуватимуть дорожче, ніж стандартні. Наприклад, якісні двері із суцільного МДФ (плити з дуже дрібної деревної тирси) коштують від 1700-1800 гривень. Двері із суцільної плити забезпечують кращу звукоізоляцію, а також вони міцніші, на відміну від моделей із сотовим наповненням. Зараз виробники пропонують велику кількість моделей, виготовлених саме із МДФ. Такі двері гарні, досить довговічні і дешевші, ніж зроблені з масиву дерева.
Цікава новинка на ринку дверей – моделі, які з обох боків відрізняються за кольором. Наприклад, з коридору – темно-коричневі, з кімнати – світлі. Так можна підібрати відтінки, які найкраще підходять для інтер’єру кожної кімнати.
– "Глухі" двері або зі склом – вибір індивідуальний, – каже Олена Плахута. – Потрібно уявити, як виглядатиме кімната, коли двері зачинені. Звичайно, конструкції зі склом виглядають святковішими і "легшими". Якщо чорні двері оздобити вітражами і зверху зробити освітлення – це виглядатиме дуже гарно.
Якщо кімнату потрібно надійно захистити чи сховати від зайвих очей, краще обрати "глухі" двері. Для декору більше підійдуть конструкції зі вставками зі скла.
На що звернути увагу
Обираючи двері, потрібно звернути увагу на їхню товщину. Якісні двері не можуть бути дуже тонкими.
Потрібно постукати по дверях – глухий звук свідчить про хорошу якість.
Якщо конструкцію оздоблено склом, двері потрібно кілька разів відчинити та зачинити – скло не повинно деренчати.
Таємниці фурнітури
На фурнітурі міжкімнатних дверей краще не заощаджувати. "Якщо вкладаєте гроші в хорошу фурнітуру, вона окупиться з роками, адже неякісної за цей час доведеться замінити кілька комплектів", – зауважує Олена Плахута.
Дизайн ручки повинен гармоніювати з дизайном фурнітури меблів і дизайном самих дверей.
Ручки, завіси і замки обирайте з якісних матеріалів. Наприклад, хороша ручка повинна бути суцільнометалевою і важкою. Переважно пропонують латунь, вкриту кількома захисними шарами.
Завіси забезпечують вільне і безшумне відчинення дверей, від них залежить і довговічність конструкції загалом. Є завіси праві, ліві, а також універсальні. Останні підходять для будь-яких дверей, але якщо виникне потреба зняти дверне полотно, відкручувати доведеться всі шурупи.
Доведення використовують там, де потрібно, щоби двері зачинялися самі. Найпростіший варіант – пружина. Є складніші моделі, які дозволяють за потреби залишати двері відчиненими, регулювати швидкість тощо.
Обмежувачі захищають стіни від ушкоджень дверима або ручками. Їх кріплять на підлозі та стіні на відстані, далі за яку двері не повинні відчинятися.
Марина КАРАСЬОВА
29-10-2009, 10:13
0
3 158